728x90reklamalani

29.ÇALIŞMA RAPORU

Sevgili komşularımız

29.Raporumuzda da Mahallemizde yapılmakta olan ve yapılan çalışmaları sizlerle paylaşmak isteriz.

  1. Eylül ayında mahallemizde hüzünlü bir açılış vardı. Güvenpark’ ta patlayan bomba sonucu hayatını kaybeden Ankara Fen Lisesi Mezunu ve ODTÜ öğrencisi Ozan Can Akkuş adına açılan park bir kez daha yüreğimiz yaktı. Ailesinin katıldığı bu açılışa Muhtarlık ve Çiğdemim Derneği olarak katıldık. Bu açılışta bir anlamı olsun diye, dernek ve muhtarlık olarak, Tema tarafından Gaziantep’te oluşturulmakta olan ormana Ozan Can adına on fidan diktirdik.
  2. Cadde’ de bulunan binalara mahallemizin üst kısımlarından gelen yoğun yağmur suyu tehlike oluşturmaktaydı. Konu ile ilgili muhtarlık olarak girişimlerimiz olmuştu. Binalarda yaşayan komşularımızın da girişimi ile cadde üzerine bariyerler konuldu.
  3. Sokak’ ta aynı benzer sorunu tekrar yaşadık. Yöneticileri ile ASKİ ve Çankaya Belediyesi yetkilileriyle görüştük, şimdilik geçici bir çözüm uygulanıyor. Umarım kalıcı bir çözüm ile yağmur sularının düzenli olarak yer altına alınma işlemi yapılabilir.
  4. Kapatılan Makro Market yanında bulunan küçük park, Çankaya Belediyesi tarafından aydınlatması yapılarak daha güvenli bir hale getirilmiştir.
  5. 1560 ve 1564 Caddeleri’ nin kavşağında bulunan kanalizasyon sık sık tıkanmakta idi. ASKİ ekipleri tarafından kazılarak birleşme rögarında iyileştirme yapıldı.
  6. Başak ve Yaman Okay Parkları’ nın spor alanları Çankaya Belediyesi tarafından zemini yenilenerek ve boyanarak yeniden kullanıma hazırlanmaktadır.
  7. Şubadap Çocuk, Maya Masal Tiyatrosu diye bilinen çocuk şarkıları ve oyunları yapan grup, 20 Ekim’ de kendi turneleri kapsamında mahalle çocuklarımızla oyunlar oynayıp şarkı söyleyerek keyifli bir gün geçirmelerini sağladılar. Kendilerine mahallemiz çocukları adına teşekkür ediyoruz.
  8. Mahallemizde muhtarlık arkasında yapılmakta olan ortaokula 1. kat beton atılmış ve çalışmalar devam etmektedir.
  9. Ekim ayında doğan bütün komşularımızın doğum günlerini kutlar sevdikleri ile birlikte sağlıklı yeni yaşlar dileriz.

 

Çiğdem Mahallesi Muhtarı

Hasan Hüseyin ASLAN

Fatih Fethi AKSOYMuhtarımızdan29.ÇALIŞMA RAPORU Sevgili komşularımız 29.Raporumuzda da Mahallemizde yapılmakta olan ve yapılan çalışmaları sizlerle paylaşmak isteriz. Eylül ayında mahallemizde hüzünlü bir açılış vardı. Güvenpark’ ta patlayan bomba sonucu hayatını kaybeden Ankara Fen Lisesi Mezunu ve ODTÜ öğrencisi Ozan Can Akkuş adına açılan park bir kez daha yüreğimiz yaktı. Ailesinin katıldığı bu açılışa...Bağımsız, Tarafsız, Gönüllü