728x90reklamalani

Sevgili komşularımız

 1. Raporumuzda da Mahallemizde yapılmakta olan ve yapılan çalışmaları sizlerle paylaşmak isteriz.
  30.11.2018 günü Çankaya ilçemize yeni atanan Kaymakamımızla tanışma toplantısına katıldım. Bu toplantıya katılırken mahallemizle ilgili daha önceden hazırladığımız ‘Çiğdem Mahallemizde Yaşam kalitemizi düşüren sorunlar’ başlığı altında resimlerle desteklediğimiz bir dosya verdim.

Başta mahallemizde sıklıkla yaşanan hırsızlık olayları olmak üzere Şirindere’den kaynaklanan sorunlarımızı detaylarıyla anlattım. (Örneğin Çiğdemim Derneğine 4 defa hırsız girdi. )

 • Nereden geldiğini bilmediğimiz ama tahmin ettiğimiz silah seslerinden kaynaklı sorunlarımızı ve yakın yerlerde yaşayan komşularımızın balkonlarına çıkmakta endişe duyduklarını bir kez daha ilettim.
 • Cadde ve sokaklarda bulunan logar kapaklarının sıklıkla çalındığını, bu nedenle araç sürmenin tehlikeli olduğundan bahsettim.
 • Mahallenin değişik bölümlerinde internet ve telefon kablolarının çalınma sonucu sorunlar yaşandığını ilettim.
 • Sokak hayvanlarının bir mahallenin kaldıracağından daha fazla olduğu, bazı komşularımızın sokak hayvanlarından korktukları için kendilerini korumak amacıyla ellerinde sopalarla gezdikleri söyledim. Komşularımızın, bu sorunun çözülmesi konusunda adım atılması gerektiğini ve sokakta herhangi bir endişe duymadan gezmek istediklerini bildirdiklerini ilettim.
 1. Mahallemizde hepimizin bildiği gibi özellikle günün tamamını kapsayan enerji kesintileri yaşanmaktadır. EnerjiSA yetkilileri ile yaptığımız görüşme sonucu; bölgemizde bulunan trafo binalarının içinde bulunan trafoların değiştirilmeye başladığı bildirilmiştir. Bu kesintiler, trafo binalarının beslediği bölgeler şeklinde olmaktadır. Şu ana kadar 4 trafo binasında bulunan trafolar değiştirilmiştir. Bizim
  tespitlerimize göre 8 adet trafo binası vardır. Değiştirilmeyen trafolar bulunmaktadır. Umarız onlar da kısa zamanda değiştirilerek bu sıkıntı son bulur.

 

3.Çankaya Belediye tarafından yapılmakta olan yüzme havuzu inşaatı dış cephe kaplama işleri devam etmektedir.

 1. Karakusunlar Camisi çevresinde bulunan gecekonduların bir kısmı Çankaya Belediyesi tarafından yıkılmıştır.

 

Kasım ayında doğan bütün komşularımızın doğum günlerini kutlar sevdikleri ile birlikte sağlıklı yeni yaşlar dileriz.

Fatih Fethi AKSOYMuhtarımızdanSevgili komşularımız Raporumuzda da Mahallemizde yapılmakta olan ve yapılan çalışmaları sizlerle paylaşmak isteriz. 30.11.2018 günü Çankaya ilçemize yeni atanan Kaymakamımızla tanışma toplantısına katıldım. Bu toplantıya katılırken mahallemizle ilgili daha önceden hazırladığımız ‘Çiğdem Mahallemizde Yaşam kalitemizi düşüren sorunlar’ başlığı altında resimlerle desteklediğimiz bir dosya verdim. Başta mahallemizde sıklıkla yaşanan hırsızlık olayları olmak...Bağımsız, Tarafsız, Gönüllü