728x90reklamalani

SULTANHANI-BOR-NİĞDE-KAPADOKYA GEZİSİ

27-28 NİSAN 2019. 1 GECE, 2 GÜNDÜZ

T A M    P A N S İ Y O N

Ankara, Aksaray, Sultanhanı, Aksaray, Altunhisar, Bor, Tyana Antik Kenti, Antik Roma Havuzu, Niğde, Arkeoloji Müzesi, Gümüşler Manastırı, Derinkuyu Yer altı Şehri, Sinasoss, Ürgüp, Dervent Develi Vadisi, Paşabağ, Avanos, Göreme Açık Hava Müzesi, Uçhisar ve Güvercinlik Vadisi gezisi.

1.GÜN (27 NİSAN 2019 CUMARTESİ):         ANKARA-AKSARAY-SULTANHANI-NİĞDE

Saat: 06.30’da Derneğimiz önünde buluşup hareket ediyoruz. Araç içinde kahvaltılık sandviç, sıcak-soğuk içecek ikramlarıyla yolumuza devam edip Tuzgölü Seyir Terası’nda kısa süreli mola veriyoruz. Gezinti ve fotoğraf çekimleri sonrası Şereflikoçhisar üzerinden yolumuza devam edip Aksaray’da mola veriyoruz.  Mola sonrası Konya yoluna saparak 40 Km uzaklıktaki Sultanhanı’na Bir Selçuklu şaheseri ve kervansarayların en büyüğü olan bu görkemli yapıyı görüp gezerek fotoğraf çektikten sonra geriye dönüp Aksaray-Altunhisar üzerinden yolumuza devam edip Bor’a gidiyoruz. Tyana Örenyeri ve Antik Roma Havuzu gezileri sonrası hareket edip Niğde’ye gidiyoruz. Öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra; Niğde Kalesi, Alaaddin ve Sungurbey Camii gezileri sonrası Arkeoloji Müzesini geziyoruz. Aracımıza binip hareket ederek Gümüşler Manastırı’na giderek Gümüşler Manastırını görüp geziyoruz. Sonrasında Niğde’ye/Otelimize gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Kısa süreli dinlenme sonrası akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Niğde’de geçiriyoruz.

2.GÜN (28 NİSAN 2019 PAZAR)NİĞDE-DERİNKUYU-ÜRGÜP-AVANOS-GÖREME-ANKARA

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak hareket edip Derinkuyu’ya gidiyoruz. Kapadokya Bölgesinin en önemli ve en büyük yeraltı şehrini görüp gezdikten sonra Ürgüp yoluna girip Sobesos Antik Kenti’ne gidiyoruz. Kilise ve hamam kalıntılarını görüp gezdikten sonra Sinasoss/Mustafapaşa’ya gidiyoruz. Kilise gezisi sonrası köyde kısa süreli çay-kahve ve alış veriş molası veriyoruz. Mola sonrası hareket edip Ürgüp ilçe merkezine giderek Turasan Şarap Tesisleri’ni gezip isteğe bağlı şarap alış verişi yapıyoruz. Daha sonra hareket edip Dervent Develi Vadisi’ne gidiyoruz. Her biri farklı bir objeye benzetilen peri bacalarını görüp fotoğraf çektikten sonra Paşabağ’a gidiyoruz. Bölgedeki en güzle peri bacalarını görüp fotoğraf çektikten sonra Avanos çıkışındaki yer altı restorana gidip testi kebabı ana menüsü ile öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası Avanos’a gelip Kızılırmak üzerindeki asma köprüde gezinti yaptıktan sonra, Hititler’den günümüze babadan oğula, usta-çırak öğretisiyle yaşatılan Çanak-Çömlek Atölyesine gidip isteğe bağlı alış veriş yapıyoruz. Daha sonra Göreme Açıkhava Müzesi’ne gidip rehber eşliğinde gezdikten sonra “ O Ağacın Altı “ adlı Panoromiktepe ye gidip çay-kahve molası veriyoruz. Mola sonrası Uçhisar ve isteğe bağlı Kale’ye çıkıp Kapadokya’yı 360 Derece seyredip fotoğraf çektikten sonra Güvercinlik Vadisi’nde kısa süreli mola veriyoruz. İsteğe bağlı olarak Onniks Taşı ve bölgeye özgü takı işlemeciliği yapan bir mağazaya gidip alış veriş yapıyoruz. Yapılan etkinlikler sonrası saat: 18.30’da hareket edip Nevşehir-Acıgöl üzerinden yolumuza devam edip Aksaray’da mola veriyoruz. Mola sonrası hareket edip Şereflikoçhisar-Gölbaşı üzerinden yolumuza devam edip saat: 23.00’da Ankara’ya geliyoruz.

      GEZİ ÜCRETİ: 445 TL , Üyelere 440 TL           .                             

GEZİ ÜCRETİNİ İÇEREN HİZMETLER:  Katılımcı sayısına göre belirlenmiş turizm paketli ulaşım aracı, araçta kahvaltılık sandviç, sıcak-soğuk içecek ikramları, akşam yemeği, 4 yıldızlı otelde konaklama, kahvaltı(1), öğle yemeği(2), TÜRSAB seyahat sigortası, tüm çevre gezileri ve rehberlik hizmetleri gezi ücretine dahil edilmiştir. Müze ve Örenyeri giriş ücretleri, akşam yemeğinde su ve verilen içecekler dışında alınan içecek ücretleri, kişisel harcamalar ile 2. Gün akşam yemeği gezi ücretine dahil edilmemiştir.

http://www.cigdemim.org.tr/wp-content/uploads/2019/04/nigde-kapadokya-1-250x180.jpghttp://www.cigdemim.org.tr/wp-content/uploads/2019/04/nigde-kapadokya-1-63x89.jpgFatih Fethi AKSOYBiten EtkinlikGezi EtkinlikleriSULTANHANI-BOR-NİĞDE-KAPADOKYA GEZİSİ 27-28 NİSAN 2019. 1 GECE, 2 GÜNDÜZ T A M    P A N S İ Y O N Ankara, Aksaray, Sultanhanı, Aksaray, Altunhisar, Bor, Tyana Antik Kenti, Antik Roma Havuzu, Niğde, Arkeoloji Müzesi, Gümüşler Manastırı, Derinkuyu Yer altı Şehri, Sinasoss, Ürgüp, Dervent Develi Vadisi, Paşabağ, Avanos, Göreme Açık Hava Müzesi,...Bağımsız, Tarafsız, Gönüllü