728x90reklamalani

BORABAY GÖLÜ-AMASYA GEZİSİ

18-19 MAYIS 2019. 1 GECE, 2 GÜN

T A M   P A N S İ Y O N

 

 

1.GÜN(18 MAYIS 2019 CUMARTESİ):                 ANKARA-BOROBAY GÖLÜ-AMASYA

Saat: 07.00’de  Derneğimiz önünde buluşup hareket ediyoruz. Araç içinde kahvaltılık sandviç,  sıcak-soğuk içecek ikramları ile Elmadağ-Kırıkkale-Çorum-Mecitözü üzerinden,  vereceğimiz molalar sonrası Şehzade’ler kenti Amasya üzerinden Taşova/Borabay Köyü yakınlarındaki Borabay Gölüne gidiyoruz. Doğa harikası, bu heyelan/set gölü çevresinde gezinti yapıyoruz. Yürüyüş ve gezinti sonrası Göl kenarındaki tesiste öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra yola çıkıp Amasya’ya geliyoruz. Amasya gezimize Bimarhane’yi gezerek başlıyoruz. Modern Tıp’tan önce insanların su ve müzik ile tedavi edildiği bu tarihi yapıyı görüp gezdikten sonra çay molası veriyoruz. Daha sonra II. Beyazıt Külliyesi içinde yer alan Beyazıt Camii gezisi sonrası otelimize gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Yemek sonrası Çakallar Tepesi’nden ışıklar altında Amasya’yı fotoğrafladıktan sonra isteğe bağlı olarak aşağıya inip Yeşilırmak kenarında gezinti yapıyoruz. Yapılan etkinlikler sonrası otelimize dönüyoruz. Geceyi Amasya’da geçiriyoruz.

2.GÜN(19 MAYIS 2019 PAZAR): AMASYA-ÇORUM-ANKARA

Erken kalkıp güne güzel kahvaltı sonrası ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası eşyalarımızı toplayıp otelimden ayrılıyoruz. Şehir merkezine inip Arkeoloji ve Mumya Müzelerini görüp gezdikten sonra Pontuslular döneminden kalma Kaya/Kral Mezarlarını geziyoruz. Bir sivil mimari şaheseri olan Hazeranlar Konağını görüp gezdikten sonra serbest alış veriş molası veriyoruz. Amasya’da görev yapan Şehzadeler Müzesini gezdikten sonra muhteşem güzellikteki Yalıboyu evlerinin fotoğraflarını çekiyoruz. Şehzadeler büstleri ve Ferhat ile Şirin anıtını görüp gezdikten sonra Çakallar Mevkiinde yer alan Alibey restorana gidip Tokat kebabı menüsü ile güzel bir öğle yemeği yiyoruz. Yemek sonrası gündüz gözüyle Amasya’yı ve Yeşilırmak’ı fotoğrafladıktan sonra Saat: 17.00’de Amasya’dan ayrılıyoruz. Amasya çıkışında Helenistik dönemde inşa edilen Ferhat ile Şirin Su kanallarının bir bölümünü gördükten sonra Mecitözü üzerinden yolumuza devam edip Sungurlu’da vereceğimiz mola sonrası Kırıklale-Elmadağ üzerinden yolumuza devam edip Ankara’ya geliyoruz.

                   GEZİ ÜCRETİ:  425 TL Üyelere 420 TL.            .

GEZİ KAPSAMINDA VERİLECEK HİZMETLER:  Özel ulaşım, araçta kahvaltılık sandviç, sıcak-soğuk içecek ikramları, akşam yemeği(1),  öğlen yemeği(1), 4 yıldızlı otelde konaklama(1), kahvaltı(1),  TÜRSAB seyahat sigortası, tüm çevre gezileri ve rehberlik hizmetleri.

http://www.cigdemim.org.tr/wp-content/uploads/2019/04/amasya-borabay-250x180.jpghttp://www.cigdemim.org.tr/wp-content/uploads/2019/04/amasya-borabay-69x89.jpgFatih Fethi AKSOYBiten EtkinlikGezi EtkinlikleriBORABAY GÖLÜ-AMASYA GEZİSİ 18-19 MAYIS 2019. 1 GECE, 2 GÜN T A M   P A N S İ Y O N     1.GÜN(18 MAYIS 2019 CUMARTESİ):                 ANKARA-BOROBAY GÖLÜ-AMASYA Saat: 07.00’de  Derneğimiz önünde buluşup hareket ediyoruz. Araç içinde kahvaltılık sandviç,  sıcak-soğuk içecek ikramları ile Elmadağ-Kırıkkale-Çorum-Mecitözü üzerinden,  vereceğimiz molalar sonrası Şehzade’ler kenti Amasya üzerinden Taşova/Borabay Köyü...Bağımsız, Tarafsız, Gönüllü