728x90reklamalani

ULUBORLU-KUYUCAK-BURDUR-SAGALASSOS-SALDA GÖLÜ GEZİSİ

06-07 TEMMUZ 2019

T A M (+)   P A N S İ Y O N

Ankara, Uluborlu, Keçiborlu, Kuyucak, Ağlasun, Sagalassos, Burdur, Arkeoloji Müzesi ve Salda Gölü Gezisi.

1.GÜN(06 TEMMUZ 2019 CUMARTESİ):        ANKARA-ULUBORLU-KUYUCAK-AĞLASUN

Sabah saat: 06.30’da derneğimiz önünde buluşup hareket ediyoruz. Araç içinde sandviç, sıcak-soğuk içecek ikramlarıyla yolumuza devam edip kiraz diyarı Uluborlu’ya gidiyoruz. Yerel rehberimiz eşliğinde bölge özgü aromalı kirazların bulunduğu bahçelere girip gönlümüzce kiraz toplayarak ve kiraz hakkında bilgiler alarak afiyetle yiyoruz. İlçe’de bulunan ve günümüze ulaşan Roma ve Selçuklu eserlerini görüp gezdikten sonra pide veya ızgara menüsü ile öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yapılan etkinlikler sonrası hareket edip Keçiborlu İlçesi içinde yer alan Lavanta kokulu köy olan Kuyucak Köyü’ne gidiyoruz. Ülkemizde toplam ekili alanın % 93 ün Isparta ili sınırları içinde yer alan Köy ve beldelerde yer almaktadır. Bu dönemde mor ve lila tonlarıyla bezenmiş lavanta tarlalarına/bahçelerine girip, lavanta üretimi, hasatı, işlenişi ve üretim amaçları hakkında yerel rehberimizden bilgiler alıp bu güzel anları fotoğrafladıktan sonra aracımıza binip hareket ediyoruz. Burdur üzerinden yolumuza devam edip Ağlasun İlçesi sınırları içinde yer alan otelimize gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Otelin SPA ve açık-kapalı havuzlarında günün yorgunluğunu çıkardıktan sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz.

2.GÜN(07 TEMMUZ 2019 PAZAR):  AĞLASUN-SAGALASSOS-BURDUR-SALDA-ANKARA

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp Sagalossos Antik Kenti’ni yürüyerek gezeceğiz. Bu kentin en büyüleyici bölümü olan Antoninler Çeşmesi’ni gezip yeniden ayaklandırılan bu anıtsal çeşmeden su içeceğiz. Serbest zaman ve fotoğraf çekimleri sonrası harekete edip aracımıza binerek Burdur’a gidiyoruz. Burdur Şiş ana menüsü ile öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Çay-kahve keyfi sonrası harekete edip Arkeoloji Müzesi’ne gidiyoruz. Yeşilova üzerinden yolumuza devam edip toplamda 65 Km yol aldıktan sonra Salda Gölü’ne gidiyoruz. Türkiye’nin Maldivleri olarak lanse edilen ve ülkemizin en temiz ve 185 metre derinliği ile en derin gölü olan Salda Gölü’nde beyaz görünümlü balçıklı kıyıda 1. 5 saat süreli suya girme ve serbest zaman sonrası saat 17.30’da Ankara’ya hareket ediyoruz.

  GEZİ ÜCRETİ600 TL , üyelere 590 TL                               

GEZİ ÜCRETİNİ İÇEREN HİZMETLER: Katılımcı sayısına göre belirlenmiş özel ulaşım, araçta, kahvaltılık sandviç, sıcak-soğuk içecek ikramları,  öğle yemeği(2), akşam yemeği(1), özel statülü otelde konaklama(1), kahvaltı(1), TÜRSAB Seyahat Sigortası, tüm çevre gezileri ve rehberlik hizmetleri, dönüşte kek, sıcak-soğuk içecek ikramları gezi ücretine dahil edilmiştir. Müze ve Örenyeri giriş ücretleri, yemeklerde su dışında kalan içecek ücretleri, kişisel harcamalar ve 2. gün akşam yemeği gezi ücretine dahil edilmemiştir.

OTEL: Burdur/Ağlasun,özel statülü Sagalassos Lodge Otel: www.sagalassoslodge.com

http://www.cigdemim.org.tr/wp-content/uploads/2019/06/lavanta-salda-1-250x180.jpghttp://www.cigdemim.org.tr/wp-content/uploads/2019/06/lavanta-salda-1-63x89.jpgFatih Fethi AKSOYBiten EtkinlikGezi EtkinlikleriGezi TopluluguULUBORLU-KUYUCAK-BURDUR-SAGALASSOS-SALDA GÖLÜ GEZİSİ 06-07 TEMMUZ 2019 T A M (+)   P A N S İ Y O N Ankara, Uluborlu, Keçiborlu, Kuyucak, Ağlasun, Sagalassos, Burdur, Arkeoloji Müzesi ve Salda Gölü Gezisi. 1.GÜN(06 TEMMUZ 2019 CUMARTESİ):        ANKARA-ULUBORLU-KUYUCAK-AĞLASUN Sabah saat: 06.30’da derneğimiz önünde buluşup hareket ediyoruz. Araç içinde sandviç, sıcak-soğuk içecek ikramlarıyla yolumuza devam edip kiraz diyarı Uluborlu’ya gidiyoruz. Yerel rehberimiz eşliğinde...Bağımsız, Tarafsız, Gönüllü