728x90reklamalani

BÜYÜK ALMANYA TURU
MUNİH ( 2 ) – SALZBURG –  NURNBERG – DRESDEN (1 ) – BERLİN ( 2) – POSDAM -LUBECK – BREMEN –  HAMBURG ( 2 )
17 EKİM 2019 – 24 EKİM 2019  ( 8 Gün – 7 Gece)
1.GÜN 17  EKİM  PERŞEMBE ANKARA – MUNİH   00:30’da  Çiğdemim Derneğinde buluşuyor ve Esenboğa Havaalanına gidiyoruz. 03:55’de Sun Express Hava Yollarının XQ 714 sefer sayılı uçağı le Münih‘e uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Yerel saat 06:05‘de Münih’e iniyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Dünya‘nın yeni 7 harikasından biri olan Schwangou kasabası ve Neuschwanstein Şatosu’na gidiyoruz. Romanesk stilde yapılan bu kale Kral Ludwing tarafından 1869 yılında yaptırılmıştır. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Wieskirche, Rococo tarzında yapılmış olup, sarayı, klişeyi ve sonrasında  Lechfall şehrin içinden geçen nehrin üzerindeki şelaleyi fotoğraflayıp  Münih ‘e geri dönüp Münih şehir turumuzu yapıyoruz.  Profiller, Karl Platz, Fraunkirche, Türk Caddesi , Belediye Binası , Marien Platz görülecek yerler arasında. Münih’te hiç beklemediginiz bir tarih kokusu sizleri büyüleyecek. Münih’in meşhur alışveriş marketlerinde alışveriş yapabilir veya Münih’e özgü kafelerde eğlenebilirsiniz. Geceleme Münih’te otelimizde.       
 
2. GÜN 18 EKİM CUMA  MUNIH – SALZBURG- MUNIH  Sabah kahvaltısının ardından  mükemmel doğasıyla, gölleriyle ünlü ve en önemlisi klasik müziğin duayeni MOZART’ in şehri SALZBURG-AVUSTURYA turu. ‘’Sound of Music‘’ filminde geçen, Arnavut kaldırımlarıyla, St. Peter manastırıyla , Mirabel Sarayıyla , Salzburg kalesiyle ve en önemlisi 13002lü yıllardan kalan, Mozart’ın doğdugu eviyle ünlü şehir turumuzu yaptıktan sonra Avusturya Macaristan İmparartorluğu’nun ünlü Kraliçelerinden SİSİ’ye mal olmuş tepeye (TEPENIN ORTASI OYULARAK YAPILAN ASANSÖR SISTEMIYLE) çıkılarak muhteşem Salzburg şehrine kuşbakışı bakıyoruz.
Geceleme Münih’te otelimizde.
 
3.GÜN 19 EKİM CUMARTESİ MUNIH – NURNBERG – DRESDEN  Sabah kahvaltısının ardından yaklaşık 2 saat sürecek olan keyifli bir yolculuk ile Nürnberg ‘e varıyoruz. Panoramik şehir turunda göreceğimiz Nürnberg; tarihsel olarak önemli bir şehirdir. II. Dünya Savaşı öncesi kalabalık Nazi mitinglerinin yapıldığı; Nürnberg Meydanı, Hitler’in ve birçok savaş suçlusunun yargılandığı ünlü Nürnberg Mahkemeleri, şehri çevreleyen tarihi surlar, St.Lorenz Katedrali, Ressam Albert Dürer’in kaldığı ev, Kaiserburg Şatosu göreceğimiz önemli yerler arasında. Öğle yemeği için vereceğimiz serbest zaman ardından Almanya’ nın yeniden doğan şehri Dresden ‘e yolculuğuna başlıyoruz. Yol süremiz yaklaşık 3,5 saat olup varışımız ile beraber Dresden’i gezmeye başlıyoruz. Kuzeyin Floransa’sı Dresden şehrinde nereye giderseniz güzel sanatlarla karşılaşırsınız. Elbe nehrinin kenarındaki bu şehre haklı olarak Elbe’nin Floransa’sı da denir: İtalya’nın ünlü metropolü gibi Dresden de çok sayıda dünya çapında sanat eseri koleksiyonları barındırır. Bugüne dek ayakta kalmış olan sayısız muhteşem barok yapı, Güçlü August döneminin şanını ve ihtişamını taşımaktadır. Avrupa’nın en güzel su saraylarından biri olan Moritzburg, Dresden’den yalnızca 10 km uzaklıkta kuzey yöndedir: Sarayın parkında yürüyüş yapabilir ve hayaller kurabilirsiniz. Turumuz sonrası Otelimize yerleşme. Geceleme Dresden de otelimizde.
 
4. GÜN 20 EKİM PAZAR   DRESDEN  – BERLIN   Sabah kahvaltısı akabinde bu güzel şehir ile vedalaşıyor ve yaklaşık iki  buçuk saat sürecek yolculuğumuz sonrası Berlin ‘e ulaşıyoruz. Batı Berlin’de, Zoo İstasyonu, Kurfürstendamm, Tiergarten, Reichstag, Checkpoint Charlie, Bradenburg Kapısı, Postdamer Platz, Gemaldegalerie, Neue Nationalgalerie, Berlin Filarmoni Orkestrası, Kreuzberg, Schöneberg, Charlottenburg, Berlin Olimpiyat Stadyumu görülecek yerler arasında. Doğu Berlin’de ise Unter den Linden, Museuminsel (Bergama Müzesi ve diğer müzeler), Alexanderplatz, Nikolaiviertel, Prenzlauer Berg, Gendermenmarkt, Karl Marx Allee turumuz esnasında görülecek yerler arasında. Otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme Berlin’de otelimizde.
 
5.GÜN 21 EKİM PAZARTESİ BERLIN – POTSDAM –  BERLİN  Sabah kahvaltısının ardından POTSDAM turu. Berlin’e yarım saat (45 km ) mesafedeki bu tarihi Alman Kenti Unesco Dünya Mirası Listesindedir. Şehir % 75 yeşil alan içerir. Potsdam’da yaklaşık 20 göl ve nehir vardır. Sanssouci Sarayı, Dikiitaş , Brandenburg Kapısı, Nikolai Kilisesi, Tarihi değirmen Ende, Rus kolonisi Aexandrowka, Fransız Kiliesesi, St. Peter ve Paul kilisesi, Potsdam turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otelimize dönüş. Geceleme Berlin’de otelimizde
 
6.GÜN 22 EKİM SALI BERLIN  – LUBECK – HAMBURG  Sabah kahvaltısının ardından Hamburg ‘a doğru hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerinde  Lubeck Turu , Hamburg’a yarım saat (60km) mesafede olan bu kent Almanya’nın Baltık denizi kıyısındaki en büyük limanına sahiptir ve Unesco Dünya Mirası Koruma Listesindedir. Her tarafı buram buram tarih kokan Lubeck’in sizlerde büyük hayranlık uyandıracağından eminiz. Marienkirche  (Meryem Ana Kilisesi), yapımına 1173’te III. Heinrich döneminde başlanan romanesk katedral ile gotik ve Rönesans üsluplarının karışımı bir üslupta inşa edilen görkemli Belediye Binası (Rathaus) , Kuleli Kale Kapısı (Burgtor) (1444) ve Holsten Kapısı (Holstentor) (1477), Lubeck şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır.Rehberimizin vereceği serbest zaman ardından rotamız Hamburg ‘a dönüyor ve varışımız ile Hamburg şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın dünyaya acılan kapısı meşhur Hafen City Limanı, Şehrin tam merkezinde iki büyük iç göl olan Binnen ve Aussenalster Gölleri. Balık Pazarı, Hamburg Tren Terminali, Rathaus Kulesi ,Amsterdamdaki Red light District in benzeri olan Reeperbahn Caddesi görülecek yerler arasındadır. Şehir Turumuzun Ardından Hamburg KANAL TURUNU gerçekleştireceğiz Şehrin içinden bir sürü nehir akmaktadır, dolayısıyla bu özelliğinden dolayı şehirde tıpkı [Amsterdam veya Venedik] gibi çok sayıda irili ufaklı köprüler bulunmaktadır. Turumuz sonrası otelimize transfer. Serbest zaman.
 Geceleme Hamburg’ta otelimizde.
 
7.GÜN 23 EKİM ÇARŞAMBA HAMBURG –  BREMEN  – HAMBURG Sabah kahvaltısının ardından düzenlenecek Bremen Turu . Dolambaçlı parke sokaklarda, sivri çatıları ve kafesi pencereleriyle 500 yıllık tuğla evler, yeni antrepler ve işyerleri yan yanadır. Kent Rönesans döneminden kalma belediye binası, 800 yıllık St. Peter Katedrali ve eski Schütting ya da tüccarlar eviyle ünlüdür. Kentin banliyölerinde, örneğin Weser Irmağı’nın sol kıyısındaki yeni kentte, şirin ve güzel evler vardır. Üç şeritli bulvarları ve çiçek tarhlarıyla bu kesim “Avrupa’nın bahçe kenti” olarak anılır.Bremen Mızıkacıları Heykeli, 1405 senelik Hükümet Konağı, 1042 yılında yapımı başlayan St. Petri Kilisesi, 1537 senesinde yapılan Bremen’in zengin gelenekli zaanatkar odası “Schütting”, 1600 senesinden Weser rönesansından kalma ticaret evleri ve 1404 yılında yapılan Bremen’in simgesi ve aynı zamanda hürriyet sembolü olan Roland-Heykeli, Fall Kulesi ,Böttcher Caddesi Son olarak ta bu tarihi eserlere biraz zıt olan ve 1966 senesinde yapılan modern Bremen Parlamentosu “Haus der Bürgerschaft” görülecek yerler arasında. Turumuz sonrası Hamburgtaki otelimize dönüyoruz. Geceleme Hamburg’ta otelimizde.
 
 
8.GÜN 24 EKİM PERŞEMBE  HAMBURG – ANKARA Sabah kahvaltısının ardından Hamburg Havaalanına transferimiz gerçekleştiriyor ve pasaport – gümrük kontrolleri sonrası Pegasus Havayolları’ nın PC1642  sefer sayılı uçağı ile ,12:35’de Hamburg ‘dan hareket ediyor ve yerel saat 16:50 ile Ankara‘ya dönüş yapıyoruz .
 
 
 
FİYATLARA DAHİL OLAN  SERVİSLERİMİZ : 
Sunexpress Hava Yolları tarifeli seferi ile Ankara – Münih  aktarmasız  / Pegasus tarifeli seferi ile aktarmasız  Hamburg – Ankara  arası ekonomi sınıfı uçak bileti
Şehirlerarası tüm transferler
Berlin’de 2 gece  4* Park Inn by Radisson Berlin Alexanderplatz  oda Kahvaltı konaklama
Hamburg’ta  2 gece  4* Leonardo Hotel Hamburg Stillhorn oda Kahvaltı konaklama
Dresten’de 1 gece  4* Leonardo Hotel Freital Dresden oda Kahvaltı konaklama
Münih’te 2 gece  4* Novotel München Messe oda Kahvaltı konaklama
Programdaki belirtilen Berlin, Dresten , Münih , Hamburg Şehir Turları
Bremen, Lubeck , Potsdam, Salzburg, Nurnberg Turları ile Hamburg Kanal Turu 
7 Adet Akşam Yemeği
Havalimanı vergileri, Otel Konaklama Vergileri
Seyahat sigortası, Ayşatur Rehberlik Hizmetleri
 
GEZİ ÜCRETİ
 
İki kişilik odada kişi başı    : 1100.-  üyelere 1095.-
 
Tek kişilik odada kişi başı  :1400.-üyelere 1395 .-
 
 
FİYATLARA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ : 
 
Şahsi harcamalar, öğle yemekleri
Vize ücreti ve servis bedeli  130.- Euro
Yurt dışı çıkış konut fonu (50 TL )
 
Not: Yeşil Pasaporta vize yoktur !
                                                  
 
ÖN KAYIT İÇİN 300 EURO ÖN ÖDEME ALINACAKTIR. KALAN KISMI TAMAMLANDIĞINDA KESİN KAYIT YAPILACAKTIR. (KESİN KAYIT İÇİN SON TARİH 1 EYLÜL 2019)
http://www.cigdemim.org.tr/wp-content/uploads/2019/07/BÜYÜK-ALMANYA-17-24-EKİM-2019-1-250x180.jpghttp://www.cigdemim.org.tr/wp-content/uploads/2019/07/BÜYÜK-ALMANYA-17-24-EKİM-2019-1-63x89.jpgFatih Fethi AKSOYGezi EtkinlikleriGezi TopluluguYaklaşan EtkinliklerBÜYÜK ALMANYA TURU MUNİH ( 2 ) – SALZBURG -  NURNBERG - DRESDEN (1 ) – BERLİN ( 2) – POSDAM -LUBECK – BREMEN -  HAMBURG ( 2 ) 17 EKİM 2019 – 24 EKİM 2019  ( 8 Gün - 7 Gece) 1.GÜN 17  EKİM ...Bağımsız, Tarafsız, Gönüllü