728x90reklamalani
                                          
 
SİNOP-ERFELEK ŞELALELERİ-SAMSUN VEZİRKÖPRÜ/ŞAHİNKAYA KANYONU MERZİFON GEZİSİ
30-31 AĞUSTOS – 01 EYLÜL 2019   2 GECE, 3 GÜN
T A M   P A N S İ Y O N
Ankara, Akyurt, Çankırı, Kastamonu, Taşköprü, Hanönü, Erfelek, Erfelek Şelaleleri, Akliman, Hamsilos Fiyordu, Sinop Eski Cezaevi Müzesi, Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzeleri, Sinop Kalesi, Pervane Medresesi, Samsun, Bandırma Vapuru, Onur Anıtı, Gazi Müzesi,Vezirköprü, Şahinkaya Kanyonu’nda tekne gezisi,  Merzifon, Koca Mustafa Paşa Camii, Taşhan ve Bedesten, eski Amerikan Koleji, Çorum, Sungurlu, Ankara.
 
29 Ağustos 2019 Perşembe gecesi saat: 23.30’da Derneğimiz önünde buluşup hareket ediyoruz.
1.GÜN(30 AĞUSTOS 2019 CUMA):ANKARA-ERFELEK-SİNOP
Araç içinde kek, sıcak-soğuk içecek ikramlarıyla Akyurt-Çankırı-Kastamonu-Taşköprü-Hanönü’nde üzerinden yolumuza devam edip belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası sabah saatlerinde Erfelek’e gidiyoruz.  Bu şirin ilçede yapacağımız güzel bir kahvaltı sonrası güne başlıyoruz. Kısa süreli alış veriş ve hazırlık molası sonrası Şamı/Tatlıca Takım Şelalelerinin bulunduğu bölgeye hareket edip kısa süren bir yolculuk sonrası şelaleler bölgesine ulaşıyoruz. İlk gördüğümüz şelalenin adı Gürleyik Şelalesi. Kısa süreli hazırlık sonrası yapraklı bitkilerin çoğunlukta olduğu, 28 şelalenin bulunduğu kanyonun içine girip yürüyüşe başlıyoruz. Birbirinden farklı, birbirinden güzel, tırmanış zevkinin her şelalede farklı yaşandığı bu kanyonda, doğada bulunmanın keyfiyle 28 şelaleden ilk beşine kadar çıkıp değirmen rotasından dönerek eski Değirmen’de kısa süreli mola veriyoruz. Sondan bir önceki şelale olan Öküzboğan Şelalesine gelip muhteşem jakuzisinde isteğe bağlı olarak suya giriyoruz. Daha sonra Gürleyik Şelalesine gelip uygun olması suya girmeyi denedikten sonra soğutulmuş karpuzumuzu afiyetle yiyoruz. Yapılan etkinlikler sonrası hareket edip Erfelek’e geliyoruz. Öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra hareket edip Sinop üzerinden 12 Km yol alıp Akliman’a gidiyoruz. Panoromik seyir sonrası ülkemizde tek örneği bulunan ülkemiz coğrafyasında başka örneği olmayan Ria/Çöküntü tipi Hamsaroz/Hamsilos Fiyorduna gidiyoruz. Koşullar uygun olması halinde 1 saat süreli denize giriyoruz. Mola sonrası hareket edip Sinop’a/otelimize gidiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Yemek sonrası isteğe bağlı olarak canlı müzik çalınan bir yere gidip gezinin ve gecenin keyfini çıkarıyoruz. Geceyi Sinop’ta geçiriyoruz.
,
2.GÜN(31 AĞUSTOS 2019 CUMARTESİ): SİNOP-SAMSUN
Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp Sinop gezimize başlıyoruz. Şehir turu kapsamında; İlk durağımız “Aldırma gönül aldırma”nın şairi Sabahattin Ali ve Zekeriya Sertel gibi değerlerimizin de yattığı, günümüzde müze olarak kullanılan Sinop eski Cezaevi Müzesi’ni geziyoruz. Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzeleri gezisi sonrası tarihi Sinop Kalesi’ne gidiyoruz. Kale’de yapacağımız gezi, fotoğraf çekimleri  ve çay-kahve molası sonrası çarşıya iniyoruz.  Sinop’a özgü kotra ve serbest alış veriş molası sonrası balık menüsü ile öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra hareket edip Pervane Medresesi’ne gidiyoruz. Kısa süreli
alışveriş turu sonrası saat: 15.30’da Sinop’tan ayrılıyoruz. Gerze-Yakakent-Bafra-Ondokuzmayıs üzerinden yolumuza devam edip toplamda 160 Km yol ve 2. 5 saat süreli yolculuk sonrası Samsun’a gidiyoruz. İlk olarak; Mustafa Kemal’in 9. Ordu Müfettişi sıfatıyla 19 Mayıs 1919’da 18 arkadaşıyla birlikte Samsun’a geldikleri vapur olan Bandırma Vapuru’nu ziyaret edip fotoğraf çekiyoruz. Daha sonra Belediye Park’ında Samsun’un simgesi haline gelmiş, Mustafa Kemal ATATÜRK’ün şehre ilk çıktığı noktaya dikilen Avusturya’lı Heykeltraş Heinrich Krippel tarafından yapılan Atatürk Onur Heykeli/Anıtı’nı ziyaret edip fotoğraf çekiyoruz. Yapılan etkinlikler sonrası hareket edip otelimize gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi kurtuluşumuzun ilk kıvılcımın ateşlendiği Samsun’da geçiriyoruz.

3.GÜN(01 EYLÜL 2019 PAZAR):  SAMSUN-VEZİRKÖPRÜ-MERZİFON-ANKARA
Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Samsun’a geldiğinde kaldığı otel Mantıka Palace Oteli’nin restore edilerek müze haline dönüştürülmüş bugünkü Gazi Müzesi’ni görüp gezdikten sonra Samsun’dan ayrılıp Kavak-Havza üzerinden yolumuza devam edip toplamda 110 Km ve 1.5 saat süreli yolculuk sonrası Vezirköprü’ye gidiyoruz. Kızılırmak üzerinde kurulu Altınkaya Barajı’nda ülkemizin ikinci büyük Kanyonu olma özelliği taşıyan Şahinkaya Kanyonu’nun da 2 saat süre ile tekne turu yaptıktan sonra aynı yerde balık menüsü ile öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası hareket edip ” Tarihi Kentler Birliği ” üyesi Vezirköprü’ye gidiyoruz. Yürüyerek yapacağımız gezi kapsamında;  Taşyapı, Han/Hamam, Çeşme ve Camii gezileri sonrası kısa süreli alış veriş molası veriyoruz. Yapılan etkinlikler sonrası saat: 16.00’da hareket edip 45 Km yol aldıktan sonra Merzifon’a gidiyoruz. Merzifon’da; Kara Mustafapaşa Camii, Taşhan ve Bedesten’i gezdikten sonra eski Amerikan Koleji/şimdiki Fen Lisesini görüp Çorum üzerinden yolumuza devam edip Sungurlu girişinde vereceğimiz mola sonrası Delice-Kırıkkale-Elmadağ üzerinden yolumuza devam edip  saat: 22.30 civarında Ankara’ya geliyoruz.


GEZİ ÜCRETİ:  770 TL üyelere 765 TL
 
GEZİ KAPSAMINDA VERİLECEK HİZMETLER:  Özel ulaşım, araçta kek, sıcak-soğuk içecek ikramları, kahvaltı(3), öğle yemeği(3), akşam yemeği(2), özel statülü ve 4 yıldızlı otelde konaklama(2), Tekne turu ücreti(1), Millipark giriş ücretleri(2), TÜRSAB seyahat sigortası, tüm çevre gezileri ve rehberlik hizmetleri gezi ücretine dahil edilmiştir.
GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER: Müze ve Ören yeri giriş ücretleri, akşam yemeklerinde su dışında verilen içecek ücretleri, kişisel harcamalar ve 3.gün akşam yemeği gezi ücretine dahil edilmemiştir.http://www.cigdemim.org.tr/wp-content/uploads/2019/08/sinop-samsun-gezisi-kısa-1-1-250x180.jpghttp://www.cigdemim.org.tr/wp-content/uploads/2019/08/sinop-samsun-gezisi-kısa-1-1-63x89.jpgFatih Fethi AKSOYBiten EtkinlikGezi Etkinlikleri                                             SİNOP-ERFELEK ŞELALELERİ-SAMSUN VEZİRKÖPRÜ/ŞAHİNKAYA KANYONU MERZİFON GEZİSİ 30-31 AĞUSTOS – 01 EYLÜL 2019   2 GECE, 3 GÜN T A M   P A N S İ Y O N Ankara, Akyurt, Çankırı, Kastamonu, Taşköprü, Hanönü, Erfelek, Erfelek Şelaleleri, Akliman, Hamsilos Fiyordu, Sinop Eski Cezaevi Müzesi, Arkeoloji ve Etnoğrafya...Bağımsız, Tarafsız, Gönüllü