728x90reklamalani

FARKLI BİR BÖLGE, FARKLI BİR GEZİ

KIYIKÖY-VİZE-İĞNEADA-KIRKLARELİ

EDİRNE-TEKİRDAĞ GEZİSİ

26-29 EKİM 2019  3 GECE 4 GÜN

Y A R I M   P A N S İ Y O N(+)

25 Ekim 2919 Cuma gecesi saat: 22.30’da Derneğimiz önünde buluşup hareket ediyoruz.

1.GÜN(26 EKİM 2019 CUMARTESİ):      ANKARA-ISTANBUL-KIYIKÖY-VİZE-İĞNEADA

Araç içinde kek, sıcak-soğuk içecek ikramlarıyla yolumuza devam edip belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası sabah saatlerinde Kıyıköy’e gidiyoruz.  Papuç ve Kazan Derelerinin ortasında yer alan, yeşille mavinin kucaklaştığı Rumca ismi Midye olan Kıyıköy’de kaya oyma mimarisinin en güzel örnekleri arasında yer alan 9.yy Bizans  Kilisesi olan Aya Nicola Manastırı’nı görüp gezdikten sonra bir restorana gidip güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kıyıköy’den Karadeniz’i seyredip Vize’ye gidiyoruz. Bir zamanlar Ihlamurların egemen olduğu Vize’de Trakya’nın küçük ama tek antik tiyatrosunu ve camiye dönüştürülmüş Küçük Ayasofya Kilisesi ile Kalesini görüp gezdikten sonra İğneada’ya gitmek için yola çıkıp Trakya’nın kuzeyden güneye doğru uzanan ovalarını keyifle seyrederek ve Istranca Dağlarından geçere ülkemizin metrekareye en çok ağaç düşen ormanlarını seyrederek toplamda 85 Km ve 1.5 saat süreli yolculuk sonrası öğle saatlerinde İğneada’ya gidiyoruz. Sahilde yapacağımız gezinti ve fotoğraf çekimleri sonrası isteğe bağlı olarak balık menüsü ile öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra Dünya’nın ender eko sistemlerinden olan İğneada Longoz Ormanları ve Göllerini geziyoruz.

Oldukça değişik ve endemik bitki türleri ile göç mevsiminde 180’e yakın kuş türüne ev sahipliği yapan Longoz/Su Basar Ormanları gezisi sonrası hareket edip Limanköy’e gidiyoruz. Atatürk’e saygının en güzel göstergelerinden  Atakahve’de kahvelerimizi yudumladıktan sonra yapacağımız panaromik gezi sonrası Türkiye’nin Karadeniz’de en batı ucu olan ve Bulgaristan sınırında bulunan Beğendik Köyüne gidip Köyde vereceğimiz serbest zaman ve fotoğraf molası sonrası hareket edip otelimize gidiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi bir restoranda afiyetle yiyoruz. Geceyi İğneada’da geçiriyoruz.

2.GÜN(27 EKİM 2019 PAZAR):                              İĞNEADA-KIRKLARELİ-EDİRNEErken kalkıp güzel bir kahvaltı sonrası güne başlıyoruz. Otelimizden ayrıldıktan sonra yola çıkıp Demirköy’e, Dupnisa/İblisima  Mağarası’na Gidiyoruz. Sonrasında Kırıklareli’ye gidiyoruz. Şehir gezisi kapsamında; Hızırbey Camii ve Bedesten’i geziyoruz. Kırklareli Müzesi ve Kırklar Anıtını gezdikten sonra İstasyon Caddesi ve çarşıda isteğe bağlı alış veriş molası veriyoruz. İsteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra yola çıkıp 1 saat süreli yolculuk sonrası Edirne’ye gidiyoruz. Osmanlı’nın kuruluşunda başkentlik yapan Edirne’de, Şehrin en yüksek tepesi olan Buçuktepe’ye çıkıp Balkan Savaşları Müzesi, Şükrü Paşa Anıtı ve Kıyıktabya gezileri sonrası otelimize gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi yaprak ciğer ana menüsü ile bir restoranda yiyoruz. Geceyi Edirne’de geçiriyoruz.

3.GÜN(28 EKİM 2019 PAZARTESİ):                                EDİRNE-PAZARKULE-KARAAĞAÇ

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası şehir gezimize; Kent Tarihi Müzesi, Edirne Arkeoloji Müzesi gezisi sonrası Mimar Sinan’ın “Ustalık Eserim“ dediği muhteşem Selimiye Camiisini görüp gezerek başlıyoruz. Selimiye Çarşısı/Arastası Ali Paşa Bedesten’i gezileri sonrası 3 Şerefeli Camii ve Eski Camii gezileri sonrası Tunca ve Meriç Nehirlerini geçip Meriç Nehri kenarında isteğe bağlı olarak yaprak ciğer ana menüsü ile öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası Pazarkule Sınır Kapısı gezisi sonrası Karaağaç’a gidip Tren istasyonu ve Lozan Anıtı’nın gezilmesi sonrası şehre gelip II. Beyazıd Külliyesi içinde yer alan Şifahane ve Sağlık Müzesi gezisi sonrası Sarayiçi’ne gidip, Balkan Şehitleri Anıtı, Tunca Nehrini geçip Adalet Kasrı gezileri sonrası Kırkpınar Güreşlerinin yapıldığı Sarayiçi’ni görüp gezerek fotoğraf çekiyoruz.  Yapılan etkinlikler sonrası hareket ederek şehir merkezine gelip Edirne’ye özgü yöresel ürün ve hediyelik eşya alış verişi yapıyoruz. Etkinlik sonrası otelimize gidip bir süre odalarımızda dinlendikten sonra farklı bir menü ile akşam yemeğimizi bir restoranda afiyetle yiyoruz. Geceyi Edirne’de geçiriyoruz.

4.GÜN(29 EKİM 2019 SALI):                  EDİRNE-LÜLEBURGAZ-TEKİRDAĞ-ANKARA  

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası eşyalarımızı toplayarak otelimizden ve Edirne’den ayrılıp Havsa üzerinden yolumuza devam edip 65 Km yolculuk sonrası Babaeski’ye gidiyoruz.  Cedit Ali Paşa Camii gezisi sonrası yola çıkıp 25 Km yolculuk sonrası Lüleburgaz’a gidiyoruz. Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi gezisi sonrasında hareket edip Muratlı üzerinden yolumuza devam edip 60 Km yol aldıktan sonra Tekirdağ’a gidiyoruz. İsteğe bağlı olarak Tekirdağ Köftesi ana menüsü ile öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra şehir gezisi kapsamında; Rüstem Paşa Külliyesi içinde yer alan Rüstem Paşa Camii, Namık Kemal Evi ve Macar kahramanı Rakaçi Müzeevi’nin görülüp gezilmesi sonrası saat: 17.00’de Ankara için hareket ediyoruz. Marmara Ereğlisi-Silivri-İstanbul-İzmit-Bolu üzerinden yolumuza devam edip belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası gecenin ilerleyen saatlerinde Ankara’ya/Derneğimiz önüne gelip etkinliğimizi bitiriyoruz.

GEZİ ÜCRETİ: 1.170 TL Üyelere 1.160 TL.

GEZİ KAPSAMINDA VERİLECEK HİZMETLER: Özel ulaşım, araçta sıcak-soğuk içecek ve kek ikramı, kahvaltı(1+3), akşam yemeği(3), 4 yıldızlı otellerde konaklama(1+2), yol ikramları, TÜRSAB seyahat sigortası, tüm çevre gezileri, yerel ve rehberlik hizmetleri gezi ücretine dahil edilmiştir. Tüm öğle yemekleri, müze ve ören  yeri giriş ücretleri, akşam yemeğinde alınan su dışındaki her türlü içecek  ücretleri ile kişisel  harcamalar gezi  ücretine  dahil  edilmemiştir.    

her zaman  özen gösteriyoruz.

OTELLER:

1.Gün: İğneada Butik Longoz Hotel. www.longozhoteligneada.com 26 Ekim 2019 Cumartesi

2. ve 3. Gün: Edirne Butik Altunhan Otel. www.altunhanhotel.com/ 27-28 Ekim 2019 Pazar/Pazartesi.

http://www.cigdemim.org.tr/wp-content/uploads/2019/09/edirne-kırklareli-kıyıköy-gezisi-1-250x180.jpghttp://www.cigdemim.org.tr/wp-content/uploads/2019/09/edirne-kırklareli-kıyıköy-gezisi-1-63x89.jpgFatih Fethi AKSOYBiten EtkinlikGeziFARKLI BİR BÖLGE, FARKLI BİR GEZİ KIYIKÖY-VİZE-İĞNEADA-KIRKLARELİ EDİRNE-TEKİRDAĞ GEZİSİ 26-29 EKİM 2019  3 GECE 4 GÜN Y A R I M   P A N S İ Y O N(+) 25 Ekim 2919 Cuma gecesi saat: 22.30’da Derneğimiz önünde buluşup hareket ediyoruz. 1.GÜN(26 EKİM 2019 CUMARTESİ):      ANKARA-ISTANBUL-KIYIKÖY-VİZE-İĞNEADA Araç içinde kek, sıcak-soğuk içecek ikramlarıyla yolumuza devam edip belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası...Bağımsız, Tarafsız, Gönüllü