728x90reklamalani

ÇİĞDEM MAHALLESİ MUHTARLIĞI ÇALIŞMA RAPORU

Sevgili Komşularımız
Bu raporla Mahallemizde yapılan çalışmalarla ilgili olarak sizlerle paylaşımda bulunmaya devam ediyoruz.
1. 1579.Sokak Çankaya Belediyesi Fen işleri ekipleri tarafından genişletilerek tam kaplama olarak asfaltlandı.
2. Çankaya Belediyesinin hazırlayıp getirdiği halı saha tesislerinin dönüştürülmesi ile ilgili proje 11.Komşuluk günü panayırında panayır alanında gün boyu asılı durdu ve komşularımızın eleştiri ve önerileri Çankaya Belediyesi Başkan Yardımcısı Anıl Sevinç ve Park Bahçeler Müdürü Zeynep Özen tarafından cevaplandırıldı ve notlar alındı. Yapılacak revizelerden sonra proje tekrar bizlerin görüşüne sunulacak. Bu çalışmaya komşularımızın yeterince müdahil olmadıklarını üzülerek gördük.
3. Çankaya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından mahallemizdeki parkların çimleri biçildi.
4. Çankaya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından 1593.Sokakda yapımı devam eden park ve çocuk oyun alanı inşaatı bitirilmek üzere.
5. Büyükşehir Belediyesi tarafından 1573,1570 ve 1564. sokakların kaldırımları yapıldı bu konuda yardımlarını esirgemeyen komşularımızdan AYKIN BEKTAŞ ve ATİLLA ÇETİNBAŞ’ a teşekkür ederiz.
6. Çankaya Belediyesi ekipleri geceleri ilaçlama çalışmalarına devam ediyorlar.
7. Büyükşehir Belediyesi ekipleri bazı noktalarda her türlü haşereye karşı kanalizasyonları ilaçladılar.
8. Ahmet Barındırır Okulumuzun tekli eğitime geçmesi için Milli Eğitim Bakanlığı inşaat dairesiyle yaptığımız görüşme sonucu Çiğdemim Derneği altındaki boş okul alanının ilkokula dönüştürülmesi için yaptığımız girişim sonunda o alanda İmam Hatip lisesi inşaatının başlayacağını öğrenmiş bulunuyoruz.
9. Çankaya Belediye Başkanı Sayın Alper Taşdelen panayırımıza katılan ilk Belediye Başkanı oldu.
10. Mahallemizin değişik yerlerinden sokak aydınlatmalarının yanmadığına dair galen şikayetler üzerine ENERJİSA’ya bildirimde bulunduk ama halen bazılarını yaptıramadık.
11. Gezi olaylarında öldürülen çocuklarımız için Çiğdem İnisiyatifi , bazı komşularımızın katılımı ve muhtarlık olarak Yaman Okay Parkına 8 fidan ve Alp Atamanalp ve Caner Akçam tarafından yapılan anıt yerine konmuştur.
12. Kaldırımlar üzerinde bulunan kırık logar kapakları için Büyükşehir Belediyesine bildirimde bulunduk ama henüz değiştirilmedi.

10.06.2015
Çiğdem Mahallesi Muhtarlığı

Fatih Fethi AKSOYMuhtarımızdanÇİĞDEM MAHALLESİ MUHTARLIĞI ÇALIŞMA RAPORU Sevgili Komşularımız Bu raporla Mahallemizde yapılan çalışmalarla ilgili olarak sizlerle paylaşımda bulunmaya devam ediyoruz. 1. 1579.Sokak Çankaya Belediyesi Fen işleri ekipleri tarafından genişletilerek tam kaplama olarak asfaltlandı. 2. Çankaya Belediyesinin hazırlayıp getirdiği halı saha tesislerinin dönüştürülmesi ile ilgili proje 11.Komşuluk günü panayırında panayır alanında gün...Bağımsız, Tarafsız, Gönüllü