728x90reklamalani

MUHTARLIK ÇALIŞMA RAPORU-14

Sevgili komşularımız;
14. paylaştığımız bu raporla mahallemizde yapılan değişiklikler ve devam eden çalışmalarla ilgili bilgileri sizlerle paylaşmak istedik.
1. Komşularımızdan ve muhtarlığımızdan sokak hayvanları ile ilgili yapılan şikâyetler üzerine Çankaya Belediyesi ekipleri tarafından saldırgan, kısırlaşmamış hayvanların barınağa götürme ve kısırlaştırma işlemine devam etmektedir. Veteriner hekimler tarafından saldırgan olduğu düşünülen hayvanlar ise yasal sınırları içerisinde barınakta tutulmaya çalışılmaktadır.
2. Çankaya Kaymakamı Sayın Aydın Ergün ile mahalle sorunları ile ilgili toplantı yaptık
a) Sokak köpekleri ile ilgili bizde sorunumuzu dile getirdik ama maalesef neredeyse bütün mahalle muhtarları aynı sorunu tekrarladı.
b) Mahallemizde bulunan okulumuzun yetersiz kaldığını ilk ve ortaokulumuzun ayrılması gerektiğini bir kez daha ifade ettik.
c) Şirindere bölgesinin biran önce dönüşüm programına alınması gerektiğini yoksa buradan kaynaklanan sorunların ortadan kalkamayacağını (kaçak su ve elektrik kullanımı, sokak hayvanları, hırsızlık olayları, kirlilik, akşamları sürekli olarak silah sıkılmasından kaynaklı can güvenliği endişesi) bir kez daha ilettik.
d) Raylı sistemin başlaması ile birlikte ulaşımımızın zorlaştığını metro ring seferlerinin azlığı nedeniyle Kızılay ve Ulusa ulaşımımızın zorlaştığını ilettik, ring sayısının arttırılmasını talep ettik.
e) Mahallemizde bulunan cadde ve sokaklarımızın ilgili belediyelerce kaldırımın ve asfaltının yapıldığını ancak 1549, 1561 ve 1564 caddelerimizin yapılmadan ekiplerin mahallemizi terk ettiğini bildirdik.
f) 1589 sokakta başlayan inşaattan kaynaklanan sorunlar Çevre binalarda yaşam endişesi şekline dönüşmüş durumda.
3. 1579 sokak şu an açılmış durumda ama kullanmak nerdeyse olanaksız. Çankaya Belediyesi Fen işleri müdür yardımcısı Sayın Hüseyin Kara ile yaptığımız görüşmede sorumluluk alanlarında olmamasına rağmen mağduriyeti giderebilmek adına ellerinden geleni yapacaklarını bildirdiler.
4. Mahallemizde bulunan Nimet dr. Erdoğan metu özel eğitim merkezinde bahçesindeki kanal sorunu çözüldü. Çatıdan kaynaklı sorun Çankaya Belediyesi Fen işleri Müdür yardımcısı Sadettin Şarlayan’a konuyu ilettik sorunu gidereceklerini bildirdiler.
5.Büyükşehir Belediyesi ilaçlama ekipleri kanalizasyonlarda ilaçlama çalışmaları yaptılar.

Çiğdem Mahallesi Muhtarı
Hasan Hüseyin Aslan

Fatih Fethi AKSOYMuhtarımızdanMUHTARLIK ÇALIŞMA RAPORU-14 Sevgili komşularımız; 14. paylaştığımız bu raporla mahallemizde yapılan değişiklikler ve devam eden çalışmalarla ilgili bilgileri sizlerle paylaşmak istedik. 1. Komşularımızdan ve muhtarlığımızdan sokak hayvanları ile ilgili yapılan şikâyetler üzerine Çankaya Belediyesi ekipleri tarafından saldırgan, kısırlaşmamış hayvanların barınağa götürme ve kısırlaştırma işlemine...Bağımsız, Tarafsız, Gönüllü