728x90reklamalani

MUHTARLIK ÇALIŞMA RAPORU-13

Sevgili Komşularımız;
On üçüncüsünü paylaştığımız bu raporla mahallemizde yapılan değişiklikler ve devam eden çalışmalarla ilgili bilgileri sizlerle paylaşmak istedik.
Öncelikle; Ülkemizin var olma savaşının ürünü olan Cumhuriyet her türlü saldırıya rağmen var olmaya devam etmekte ve var olacaktır. Bu dileğimizle birlikte Çiğdem mahalleli komşularımızın ve ulusumuzun Cumhuriyet bayramını kutlarız.
1. Talebimiz doğrultusunda Çankaya belediyesi ilaçlama ekipleri geceleri, özellikle Şirindere bölgesinde, ilaçlama çalışmalarına devam etmektedir.

2. CAN YÜCEL parkımız CHP Genel Merkez Temsilcileri, İl ve İlçe Başkanları, Belediye Başkanı Sayın Alper Taşdelen, Meclis Üyeleri ve komşularımızın yoğun katılımıyla açıldı. Komşularımızı parkımıza sahip çıkmak için parkı kullanmaya çağırıyoruz.

3. Yeni yapılan Can Yücel parkımıza, enerji-sa’dan kaynaklanan nedenlerle, abonelik sorunları henüz çözümlenemediği için elektrik verilememiştir.

4. Çankaya Belediyesi Başkan Yardımcısı Yasemin ASİL’ile yaptığımız görüşmede Can Yücel parkı devamında kalan çamlık ve yürüyüş alanının bir vatandaş tarafından satın alınmasına karşı dava açtıklarını ve mahkemenin devam ettiğini bildirdi.

5. Mahallemizde bulunan Şirindere bölgesi ile ilgili Büyükşehir Belediyesinden bir yetkili ile yaptığımız görüşmeden henüz net bir çalışma planının olmadığı öğrenilmiştir.

6. Mahallemizin ODTÜ çıkışı olarak bilinen 1589 sokak (asıl yol olmamasına rağmen) çıkışı inşaattan kaynaklı güvenlik nedeniyle kapatılmış durumda. Güvenlik sorunu halledildikten sonra Büyükşehir Belediyesi yeni yol yapana kadar bu yolun kullanıma açılması için girişimlerimize devam edeceğiz.

7. Çankaya Belediyesi NİMET DR.ERDOĞAN METO ÖZEL EĞİTİM merkezinde bahçede bulunan kanalizasyon sorunu çözdü, şimdi çatıdan kaynaklı sorunlarını çözmek için girişimlerde bulunuyoruz.

Çiğdem Mahallesi Muhtarı
Hasan Hüseyin Aslan

Fatih Fethi AKSOYMuhtarımızdanMUHTARLIK ÇALIŞMA RAPORU-13 Sevgili Komşularımız; On üçüncüsünü paylaştığımız bu raporla mahallemizde yapılan değişiklikler ve devam eden çalışmalarla ilgili bilgileri sizlerle paylaşmak istedik. Öncelikle; Ülkemizin var olma savaşının ürünü olan Cumhuriyet her türlü saldırıya rağmen var olmaya devam etmekte ve var olacaktır. Bu dileğimizle birlikte Çiğdem mahalleli komşularımızın ve ulusumuzun Cumhuriyet bayramını kutlarız. 1. Talebimiz...Bağımsız, Tarafsız, Gönüllü