728x90reklamalani

KARS-ANİ-ÇILDIR GÖLÜ-SARIKAMIŞ GEZİSİ

Uçak ile Gidiş Tren ile dönüş

Kars-Ani Harabeleri-Buz altında Çıldır Gölü-Sarıkamış

21-25 Şubat 2018  4 Gece, 4 Gün Yarım Pansiyon

 

ÜCRET :  910 TL    Üyelere 900 TL

 

HATIRLATMA: Trende geçecek tüm zamanlarda yemekler katılımcılar tarafından karşılanacaktır.

 

Adını Karsak Oymağından/Türklerinden alan Karsı’ı gördünüz mü bilemiyoruz. Ülkemizin en yüksek platolarında kurulu bulunan Kars’ın şüphesiz ki yazı ve kışı birbirinden çok farklıdır. Bizde sizlere kış döneminde serhat şehrimiz olan Kars ve çevresini görebilmeniz için güzel bir program hazırladık. Eski bir Ermeni yerleşimi ve Anadolu’da Selçuklular’ın ilk yerleşimleri arasında yer alan Ani Harabeleri, buz üstünde Çıldır Gölü’nde atlı kızak gezileri, sarı balık ziyafeti, 40 yıl süren Rus işgalinde yeniden inşa edilen Kars şehir merkezi, 1915 aralığında savaşmadan ölen 90 bin vatan evladı adına yapılan Sarıkamış Şehitler Anıtı, Katerina Av Köşkü ve Sarıkamış Kayak Merkezi bu gezide görüp gezeceğimiz yerler arasında olacaktır. Her yönüyle farklı bu gezimizde Kars ve çevresini gezmek, yakında tanımak istiyorsanız sizleri bu gezimize katılmaya çağırıyoruz. Davetlisiniz.

 

1.GÜN(21 ŞUBAT 2018 ÇARŞAMBA):                                                          ANKARA-KARS-ANİ-KARS                            

Saat: 07.00’de Derneğimiz önünde buluşup transfer aracımızla hareket ediyoruz.  Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra kısa süreli bir yolculuk sonrası Eesenboğa Havaalanına gidiyoruz. Check-in, bagaj teslimi  işlemleri sonrası ANADOLUJET’in TK 7090  sefer sayılı uçağı ile saat: 08.55’te havalanıp 1.35 dakika süreli uçuş sonrası saat: 10.30’da Kars Harakani Havaalanı’na iniyoruz.  Bizi bekleyen tur aracımıza binip Ani’ye doğru yola çıkıyoruz. Bir saat süreli yolculuk sonrası Ermenistan sınırında bulunan ve ilk kuruluşu M.S. 5. yy la tarihlenen Ani Harabeleri’ne gidiyoruz. M.S. 7/8 yy a tarihlenen Bağratlı Krallığı döneminde eski bir Ermeni yerleşimi olan ve Selçuklular döneminde yerleşimin olduğu Ani Harabeleri gezisi kapsamında; Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz KRIKOR Şapeli/Küçük Kilise, Aziz PRKTICH/Halashar Kilisesi, Büyük Katedral/Fethiye Camii, Tigran Honents/Resimli Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler/Rahibeler Manastırı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateşgedesi ve bir Gürcü Kilisesini görüp gezdikten sonra Selçuklu Sarayı ve Kalesi, Hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk Cami olan Ebul Menucehr Camii’si görüp, gezip fotoğraf çekiyoruz. Gezi sonrası aynı yol üzerinden yolumuza devam edip 1 saat süreli yolculuk sonrası Kars’a/otelimize gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Kars’ta geçiriyoruz.

 

2.GÜN(22 ŞUBAT 2018 PERŞEMBE):                                                                                                      KARS

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası şehir turu kapsamında;  Kars Kalesi ve Kümbet Camii/Havariler Kilisesi gezileri sonrası Karahanoğlu Köprüsü ve Muradiye ve Topçuoğlu Hamamlarını geziyoruz. Kafkas Ünverisitesi yerleşkesi içinde yer alan özgün binaları dışarıdan görüp fotoğraf çektikten sonra gezimize devam edip İsmet İNÖNÜ İlk Öğretim Okulu’nu dışarıdan görüp geziyoruz. dükten sonra Rus’ların 40 yıl süren işgal yıllarında ızgara planlı olarak,  Baltık mimari tarzı yapılarla donattığı yapılar arasında yer alan; Hekim Evi/Opera Binası, Defterdarlık Binası,  Maruf Bey Evi,  Ortodoks Kilisesi/Merkez Camii’sini görüp gezdikten sonra isteğe bağlı olarak Kars’a özgü yöresel bir tat olan meşhur “ Kaz Kızartması ” ile öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz.  Çay ikramı sonrası Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Konservatuar Binasını dışarıdan görüp fotoğraf çektikten sonra Kars Arkeoloji Müzesi’ne gidiyoruz. Yörede yapılan kazılarda çıkarılan arkeolojik eserlerin sergilendiği Müze’yi görüp gezdikten sonra Alexander Nevski Kilisesi/Fethiye Camii’sini gezip fotoğraf çekiyoruz. Daha sonra gezimizi bitirip otelimize gidiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra Akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. İsteğ bağlı olarak canlı müzik çalınan bir yere gidip gecenin keyfini çıkarıyoruz. Geceyi Kars’ta geçiriyoruz.

 

3.GÜN(23 ŞUBAT 2018 CUMA):                                               KARS-ARPAÇAY-ÇILDIR GÖLÜ-KARS

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Aracımızla yola çıkıp Arpaçay üzerinden yolumuza devam edip Çıldır Gölü’ne gidiyoruz. Ülkemizin 2000 metre ile en yüksek platoları arasında yer alan Kars-Ardahan platosunda bulunan Çıldır Gölü kışın buz tutmaktadır. Gölde buzları kırarak yapılan balık avını izleyip fotoğraf çektikten sonra, Atalay Abi’nin restoranında tutulan göle özgü sarı balıklar ile güzel bir öğle yemeği yiyoruz. Çay ikramı sonrası aynı yol üzerinden yolumuza devam edip Kars’a geliyoruz. Otelimizde bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Yemek sonrası isteğe bağlı olarak akşam ışıklar altında Kars sokaklarında bir süre gezinti yaptıktan sonra otelimize dönüyoruz. Geceyi Kars’ta geçiriyoruz.

 

4.GÜN(24 ŞUBAT 2018 CUMARTESİ):                                                             KARS-SARIKAMIŞ-KARS

Erken güzel bir kahvaltı sonrası hareket edip 50 Km uzaklıktaki Sarıkamış’a gidiyoruz. 1915 yılında Rus işgaline karşı savaşırken, savaşamadan ağır kış koşullarında şehit düşen 90 bin askerimizin anısına yapılan Anıt’ı ziyaret ettikten sonra  İlçe merkezine gidip;  Yanık Kilise/Kazım Karabekir Camii’sini ziyaret ediyoruz. Daha sonra İlçe dışındaki Cer Atölyesi Kalıntılarına gidiyoruz. Kısa süreli ziyaret ve fotoğraf çekimi sonrası karşı yamaçtaki Av Köşkü/Katerina Köşkü’ne gidiyoruz. Terkedilmişliğin izlerini fazlasıyla taşıyan/yaşayan bu yapıyı görüp gezdikten sonra  hareket edip 3 Km uzaklıktaki Çamurlu Dağlarında yer alan Sarıkamış Kayak Merkezine gidiyoruz. Çamkar Otelde isteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra hareket edip Kars şehir merkezine geliyoruz. Kars’a özgü kaşar peyniri ve meşhur balından isteğe bağlı alış veriş yaptıktan sonra otelimize gidiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Kars’ta geçiriyoruz.

 

5.GÜN(25 ŞUBAT 2018 PAZAR):                                  KARS-ERZURUM-BAĞIŞTAŞ-DİVRİĞİ-SİVAS

Sabah saat: 06.00’da kalkıyoruz. 1 saat süreli erken kahvaltı yaptıktan sonra eşyalarımızı toplayıp saat: 07.00’de Kars Garı’na hareket ediyoruz. Grubumuz için ayrılan yataklı vagona geçip kompartmanlara yerleşiyoruz. Gün boyu Anadolu Bozkırları’nda kış manzarası eşliğinde yol alarak yolculuğumuza devam ediyoruz.

 

26 ŞUBAT 2018 PAZARTESİ                                                KAYSERİ-KIRIKKALE-IRMAK-ANKARA

Gece boyu devam eden tren yolculuğu sonrası sabah saat: 07.30 civarında Kırıkkale’ye bağlı Irmak İstasyonu’na gelip Trenden iniyoruz. Transfer aracımıza binerek 1 saat süreli yolculuk sonrası Ankara Garı’na gelerek etkinliğimizi bitiriyoruz.

 

NELER DAHİL: Ankara-Kars, Yataklı ve Kuşetli Doğu Ekspresi Tren Bileti(1), Gar-Irmak istasyonu Transferi(1),  Kars-Ankara ekonomi sınıfı dönüş uçak bileti, Havaalanı Transferi(1), Tur sürecince özel ulaşım aracı, 4 Kahvaltı,  4 Akşam Yemeği,  4 Gece 4 yıldızlı otelde konaklama, Çıldır Gölü Transferi,   Tüm çevre gezileri, Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati,  Türsab Seyahat Sigortası, Rehberlik Hizmetleri

NELER HARİÇ: Kişisel harcamalar ve tüm öğle yemekleri, Yemeklerde, su ve verilen içecekler dışında kalan içecek ücretleri, Müze ve Ören yeri giriş ücretleri,  4.Gün Akşam Yemeği.

 

http://www.cigdemim.org.tr/wp-content/uploads/2017/12/Kars-Ani-Çıldır-Sarıkamış-Gezisi-2-250x180.jpghttp://www.cigdemim.org.tr/wp-content/uploads/2017/12/Kars-Ani-Çıldır-Sarıkamış-Gezisi-2-119x87.jpgFatih Fethi AKSOYBiten EtkinlikGezi TopluluguKARS-ANİ-ÇILDIR GÖLÜ-SARIKAMIŞ GEZİSİ Uçak ile Gidiş Tren ile dönüş Kars-Ani Harabeleri-Buz altında Çıldır Gölü-Sarıkamış 21-25 Şubat 2018  4 Gece, 4 Gün Yarım Pansiyon   ÜCRET :  910 TL    Üyelere 900 TL   HATIRLATMA: Trende geçecek tüm zamanlarda yemekler katılımcılar tarafından karşılanacaktır.   Adını Karsak Oymağından/Türklerinden alan Karsı’ı gördünüz mü bilemiyoruz. Ülkemizin en yüksek platolarında kurulu bulunan Kars’ın...Bağımsız, Tarafsız, Gönüllü