728x90reklamalani

GÖLYAZI-BURSA-CUMALIKIZIK GEZİSİ

 

17-18 MART 2018       TAM  P A N S İ Y O N

 

Ankara, Polatlı, Sivrihisar, Bozüyük, İnegöl, Cumalıkızık Köyü, Bursa Nilüfer, Gölyazı Köyü, Bursa, İnkaya Köyü, Çınaraltı, Tophane, Saat Kulesi, Ulu camii, Koza Han, Emir Sultan,  Yeşil Camii, Yeşil Türbe, Irgandı Köprüsü gezisi.

1.GÜN(17 MART 2018 CUMARTESİ):                    ANKARA-BURSA-GÖLYAZI-BURSA

Sabah saat: 07.00’de derneğimiz önünde buluşup hareket ediyoruz. Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içinde kahvaltılık sandviç, sıcak-soğuk içecek ikramlarıyla Polatlı-Sivrihisar-Eskişehir-Bozüyük-İnegöl üzerinden yolumuza devam edip öğle saatlerinde Gölyazı  Köyü’ne gidiyoruz.  Uluabat Gölü’nün kıyısında şirin bir balıkçı köyü olan Gölyazı Köy gezimizde ilk olarak restaurantımıza geçerek Turna balığı, salata, su, çay ve tatlıdan oluşan menümüzü afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası Antik tiyatro kalıntılarının bulunduğu Zambak Tepesi’ne çıkarak Gölyazı gezimize başlıyoruz. Muhteşem Gölyazı ve Uluabat Gölü manzarasında bölge hakkında bilgi alıp, fotoğraf çektikten sonra Anadolu Rum Ortodoks Kiliseleri’nin önemli ve özgün örneklerinden olan Aziz Panteleimon Kilisesi ve hemen yanındaki Gölyazı Kültürevi ve Gölyazıevi’ni geziyoruz. Ağlayan Çınarı görüp bilgi aldıktan sonra restore edilerek Kafe’ye dönüştürülen tarihi Gölyazı Hamamı’nı ve Camisi’ni geziyoruz. Daha sonra tarihi surları Uluabat Gölü’nden avlanan balık mezatını, Faik Bey Konağı’nı ve 250 yıllık Rum Evleri’ni görüp gezdikten sonra Köy Meydanı’nda çay-kahve molası veriyoruz. Mola sırası hava ve göl koşullarının uygun olması halinde kısa süreli tekne gezisi yapıyoruz. Gölyazı gezimizin ardından Osmanlıların Bursa’da ilk yerleştikleri bölgelerden olan ve B.M. UNESCO tarafından koruma altına alınan 700 Yıllık geçmişi olan Kızık köylerinden Cumalıkızık Köyü’nde eski evlerinin bulunduğu sokaklar, Eski Çobanevi, Konuk Evi, Eski Muhtarlık Binası, Cinaralığı, Sanatevi ve Etnoğrafya Müzesinin görülüp gezilmesi ve fotoğraf çekimleri sonrası hareket ederek 75 Km yol aldıktan sonra Bursa’ya/otelimize gidiyoruz. Odalarımıza yerleşip bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Bursa’da geçiriyoruz.

2.GÜN(18 MART 2018 CUMARTESİ):               BURSA-İNEGÖL-ESKİŞEHİR-ANKARA

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Otelimizden ayrıldıktan sonra yapacağımız şehir gezisi kapsamında Uludağ Yolundaki; İnkaya Köyü, Oyukçınar Mahallesinde bulunan Osmanlı ile yaşıt olan 598 yaşındaki Çınarağacı’na gidip çay-kahve ve serbest fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra şehre inip Tophane’ye gidiyoruz. Saat Kulesi, Orhangazi ve Osmangazi Türbelerinin görülmesi ve fotoğraf çekilmesi sonrası Tahtakale’den yürüyerek Ulucamii’ye gidiyoruz. Kent Müzesi gezisi sonrası Ulu Camii’yiz ziyaret ediyoruz Kapalıçarşı ve Kozahan’ı gezip isteğe alış veriş yaptıktan sonra İskender Kebap ana menüsü ile öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra;  Emir Sultan,  Yeşil Camii ve Yeşil Türbe’yi geziyoruz. Irgandı Köprüsü’ne gidip gezi ve isteğe bağlı alış veriş molası sonrası Bursa’dan ayrılıp saat: 17.00’de Ankara’ya hareket ediyoruz. İnegöl-Bozüyük-Eskişehir-Sivrihisar-Polatlı üzerinden yolumuza devam edip belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası saat: 23.30’da Ankara’ya geliyoruz.

GEZİ ÜCRETİ : 405 TL  Üyelere 395 TL.

 

GEZİ KAPSAMINDA VERİLECEK HİZMETLER: Özel ulaşım, araçta kahvaltılık sandviç, sıcak-soğuk içecek ikramı, akşam yemeği(1), 4 yıldızlı otellerde konaklama(1), kahvaltı(1), İskender menüsü ile öğle yemeği(1), Turna balığı menüsü ile öğle yemeği(1), yol ikramları, TÜRSAB seyahat sigortası, tüm çevre gezileri ve rehberlik hizmetleri gezi ücretine dahil edilmiştir.

 

KOLTUK NUMARASI ÜCRET ÖDEME SIRASINA GÖRE VERİLECEKTİR.

 

 

http://www.cigdemim.org.tr/wp-content/uploads/2018/03/BURSA-250x180.jpghttp://www.cigdemim.org.tr/wp-content/uploads/2018/03/BURSA-65x89.jpgFatih Fethi AKSOYBiten EtkinlikGeziGezi TopluluguGÖLYAZI-BURSA-CUMALIKIZIK GEZİSİ   17-18 MART 2018       TAM  P A N S İ Y O N   Ankara, Polatlı, Sivrihisar, Bozüyük, İnegöl, Cumalıkızık Köyü, Bursa Nilüfer, Gölyazı Köyü, Bursa, İnkaya Köyü, Çınaraltı, Tophane, Saat Kulesi, Ulu camii, Koza Han, Emir Sultan,  Yeşil Camii, Yeşil Türbe, Irgandı Köprüsü gezisi. 1.GÜN(17 MART 2018 CUMARTESİ):                    ANKARA-BURSA-GÖLYAZI-BURSA Sabah saat: 07.00’de...Bağımsız, Tarafsız, Gönüllü