728x90reklamalani

CİDE-KASTAMONU-İNEBOLU GEZİSİ

 12-13 MAYIS 2018  1 GECE, 2 GÜN

T A M P A N S İ Y O N

 

Ankara, Bartın, Cide, Sahil Gezisi, Tuğ Tepesi, Bakacak Seyir Terası, Loç Vadisi, Şenpazar, Azdavay, Daday, Kasaba Köyü, Mahmutbey Camii, İnebolu, Türkocağı, İnebolu Evleri, Kastamonu, Valilik Binası, Kent Tarihi Müzesi, Memleket Kütüphanesi, Saat Kulesi, Şerife Bacı Kurtuluş Savaşı Anıtı, Nasurullah Camii, Yılanlı Darüşifa, Münüre Medresesi,  gezisi ve yöresel ürün alış verişi.

11 Mayıs 2018 cuma gecesi saat: 23.55’te Derneğimiz önünde buluşup hareket ediyoruz.

1.GÜN(12 MAYIS 2018 CUMARTESİ): ANKARA-BARTIN-CİDE-ŞENPAZAR-KASTAMONU

Ankara, Bartın, Çakraz üzerinden yolumuza devam edip sabahın erken saatlerinde Cide’ye gidiyoruz. Sahil’de yapacağımız gezinti ve fotoğraf çekimleri sonrası bir otelde kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası Rıfat ILGAZ’ın doğduğu ve çocukluk yıllarını yaşadığı Müzeevi görüp geziyoruz. Cide sokaklarında yapacağımız gezi ve alış veriş için serbest zaman sonrası hareket edip Tuğ Tepesi’ne çıkıyoruz. Bakacak Seyir Terası’ndan Cide’yi seyredip fotoğraf çekiyoruz. Daha sonra hareket edip Şenpazar’a doğru yola çıkıyoruz. Yolun 14. Km sinde Loç Vadisi’ne girip 8 Km yol aldıktan sonra Vadi’yi yürümeden görebileceğimiz bir yer olan Hamitli Köyü Fırın Gıran Dönemecinde fotoğraf çekimleri için mola verip Loç Vadisi’nin güzelliklerini fotoğraf karelerine taşıyoruz. Öğle yemeğimizi köyde, Loç’luların ev sahipliğinde yöresel yemeklerle afiyetle yedikten sonra Karakadı Köyü Merkez Mahallesinden, Karadeniz iklimi ile Akdeniz ikliminin bir bıçak gibi ayrıldığı Sökü Tepesi’ne doğru küçük bir yürüyüş yaparak vadinin diğer tarafından henüz HES eli değmemiş muhteşem doğal güzelliği Küre Dağlarına kadar görebilir, ürkütücü uçurum fotoğraflarını karstik kaya oluşumları üzerinden çekebiliriz. Yapılan etkinlikler sonrası geriye dönüp ana yol üzerinden yolumuza devam edip Şenpazar’a gidiyoruz. İlçede kısa süreli gezinti ve çay-kahve molası sonrası hareket edip toplamda 125 Km olan yolu Azdavay-Daday üzerinden yolumuza devam edip Kasaba Köyü’ne gidiyoruz. Candaroğulları Beyliği döneminde; bindirme tekniği ile yapılan ahşap Camii’yi görüp gezdikten sonra Kastamonu yakınlarındaki Gölköy Yaşam Resort’a gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Kastamonu’da geçiriyoruz.

 2.GÜN(13 MAYIS 2018 PAZAR):                 KASTAMONU-İNEBOLU-ILGAZ-ANKARA

Sabah erken kalkıp güne otelimizde yapacağımız güzle bir kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp 80 Km yol alarak İnebolu’ya gidiyoruz. Kurtuluş Savaşımıza en büyük desteği veren İstiklal madalyalı tek ilçe olan İnebolu’da; Atatürk Evi ve Türk Ocağı’nı gezip kısa süreli sunum izledikten sonra eski İnebolu evlerinin bulunduğu dar sokaklara girip sivil mimari ev örneklerinin bulunduğu evlerin fotoğraflarını çekiyoruz. İsteğe bağlı olarak kısa süreli alış veriş molası sonrası öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası hareket edip aynı yol üzerinden yolumuza devam edip Kastamonu’ya gidiyoruz. Cumhuriyet Meydanı’ndaki Valilik Binası ve Kent Tarihi Müzesi gezileri sonrası ülkemizde içerik ve büyüklük anlamında en görkemli anıt olan Şehit Şerife Bacı Kurtuluş Savaşı Anıtı gezileri sonrası Memleket Kütüphanesi’ni geziyoruz. Yürüyerek Saat Kulesi’ne çıkarak şehri kuş bakışı seyredip fotoğraf çekiyoruz. Çay-kahve molası sonrası Nasrullah Camii, Yılanlı Darüşşifa ve Münire Medresesi’ni görüp gezdikten sonra isteğe bağlı olarak yöresel ürün alış verişi yapıyoruz. Yapılan etkinlikler sonrası Ankara’ya yola çıkıyoruz.

        GEZİ ÜCRETİ350 TL Üyelere 340 TL               .

GEZİ ÜCRETİNİ İÇEREN HİZMETLER: Özel ulaşım, araçta, kek, sıcak-soğuk içecek ikramları,  kahvaltı(2), öğle yemeği(2), özel statülü otelde konaklama, akşam yemeği(1), TÜRSAB Seyahat Sigortası, tüm çevre gezileri ve rehberlik hizmetleri gezi ücretine dahil edilmiştir.

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER: Müze ve Örenyeri giriş ücretleri, akşam yemeğinde su dışında kalan içecek ücretleri, kişisel harcamalar ve 2. gün akşam yemeği gezi ücretine dahil edilmemiştir.

http://www.cigdemim.org.tr/wp-content/uploads/2018/04/kastamonu-inebolu-cide-250x180.jpghttp://www.cigdemim.org.tr/wp-content/uploads/2018/04/kastamonu-inebolu-cide-62x89.jpgFatih Fethi AKSOYBiten EtkinlikGezi EtkinlikleriCİDE-KASTAMONU-İNEBOLU GEZİSİ  12-13 MAYIS 2018  1 GECE, 2 GÜN T A M P A N S İ Y O N   Ankara, Bartın, Cide, Sahil Gezisi, Tuğ Tepesi, Bakacak Seyir Terası, Loç Vadisi, Şenpazar, Azdavay, Daday, Kasaba Köyü, Mahmutbey Camii, İnebolu, Türkocağı, İnebolu Evleri, Kastamonu, Valilik Binası, Kent Tarihi Müzesi, Memleket Kütüphanesi, Saat...Bağımsız, Tarafsız, Gönüllü