728x90reklamalani

İSPANYA-ENDÜLÜS TURU

MADRİD-TOLEDO-CORDOBA-SEVİLLA-GRANADA-ALİCANTE-VALENCİA-BARCELONA

    20-27 EKİM 2018. 7 GECE, 8 GÜN    .     

7  A K Ş A M   Y E M E Ğ İ   D A H İ L

 Ankara, Istanbul, Barcelona, Figores, Girona, Valancia, Outlet/Roca Alış veriş turu, Alicente, Sevilla, Cordoba, Toledo, Madrid gezisi, Istanbul, Ankara.

 1.GÜN(20 EKİM 2018 CUMARTESİ):                     ANKARA-ISTANBUL-BARCELONA

Saat: 01.45’te Derneğimiz önünde buluşup Transfer aracımıza binerek hareket ediyoruz. Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra kısa süreli yolculuk sonrası Esenboğa Havalimanı’na gidiyoruz. İçhatlar Terminalinden bilet-check-in ve bagaj işlemlerimizi yaptıktan sonra THY’nin TK 2185 sayılı uçağı ile saat 04:55’de İstanbul için havalanıyoruz. 1 saat 10 dakika süreli yolculuk sonrası saat 06:05’da İstanbul’a Atatürk Havalimanı’na iniyoruz. Dışhatlar Terminali’ne geçip bilet-check-in, pasaport ve gümrük işlemleri sonrası saat: 07:20’de THY’nin TK 1853 sefer sayılı uçağı ile Barcelona için havalanıyoruz. Keyifli bir yolculuk ve uçuş sonrası yerel saat ile saat: 10.05’de Barcelona Havalimanı’na iniyoruz. Gümrük, pasaport ve bagaj alımı sonrası bizi bekleyen tur aracımıza binip şehir merkezine gidiyoruz. Rehber eşliğinde yapılacak panoromik şehir turu kapsamında; Plaza De Catalunya Meydanı, La Rambla Caddesi, dışarıdan Sagra De Familia Kilisesi ve Plaza De Espanya bulunmaktadır. Tur sonrası otelimize  gidip bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Barcelona’da geçiriyoruz.

2.GÜN(21 EKİM 2018 PAZAR):             BARCELONA-GİRONA-FiGUERAS-BARCELONA                              

Erken kalkıp otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası günlük turumuz için hareket ediyoruz.  Ülkemizde Deli DALİ olarak tanınan dünyanın sayılı Sürrealist ressamlarından biri olan SALVADOR DALİ’nin aynı zamanda doğduğu kasaba olan Figueras şehrindeki en fazla ve en seçkin eserlerinin sergilendiği DALİ Tiyatro Müzesi’ni görüp gezdikten sonra Girona’ya gidiyoruz. Catalonia Otonom Bölgesinin 2. büyük şehri olan Girona’da ünlü Mimar Eiffel’in inşaa ettiği Demir Köprü’yü görüp geziyoruz. Katalan Musevi Cemaatinin 600 yıldan fazla yaşadığı ünlü Girona şehri daracık sokakları ile bizi geçmişte Musevi Cemaatinin yaşamından kesitler sunmakta

olup ayrıca ünlü Jewish Meydanı El Call ve antik Arap–Osmanlı kültüründen gelen hamam örneği görülüp gezilecek yerler arasındadır. Kuzeyin en güzel bu iki şehri, sizi Katalan dünyasının ayrıcalıklarına götüreceğini düşünüyoruz. Girona turu sonrası yapacağımız Roca Alış veriş turu kapsamında;  Mango, Zara, Berska gibi ülkemizde de moda trendini belirleyen markaların ana vatanı Barcelona’daki Outlet Kasabasına kısa süreli yolculuk sonrası varıyoruz. 100’ün üzerinde prestijli markanın bulunduğu Outlet Kasabasında yaklaşık % 70 oranında indirimler oluyor. Bu etkinlik kapsamında; Starbucks’da bir kahvede içebilir, Versace, CK, Hugo Boss, Diesel, Replay, Burberry, Nautica, Tommy Hilfiger ve Ray-Ban gibi markalardan beğendiğiniz ürünleri alabilirsiniz. Tur sonrası Barcelona’ya gidip serbest zaman veriyoruz. Daha sonra hareket edip otelimize gidiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Barcelona’da geçiriyoruz.

3.GÜN(22 EKİM 2018 PAZARTESİ):                                 BARCELONA-VALENCİA                        

Erken kalkıp otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ve Barcelona’dan ayrılıp Valencia’ya doğru yola çıkıyoruz. Toplamda 350 Km ve 3 saat 30 dakika süreli yolculuk sonrası Valencia’ya gidiyoruz. Şehir turu kapsamında; Valencia şehrinin en önemli meydanı Plaça De Lapos, Ajuntamentapos yer alacak olup; içinde Belediye Binası, klasik filmlerin gösterildiği La Filmoteca ve pek çok barın ve restoran bulunmaktadır. Bunun dışında Plaça De La Reina ve Plaça De La Verge şehrin önemli Meydanları arasındadır. Şehirde özellikle Turia Bahçeleri önemli bir yere sahip olup, bu parkın içinde çocuk oyun alanları, tarihi bir çeşme ve spor kompleksleri bulunmaktadır. Yapılacak etkinlikler sonrası otelimize gidiyoruz. Bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Valencia’da geçiriyoruz.

4.GÜN(23 EKİM 2018 SALI):                              VALENCİA-ALİCANTE-GRANADA

Erken kalkıp otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ve Valencia’dan ayrılıp Alicante’ye doğru yola çıkıyoruz. Toplamda 195 Km ve 2 saat 30 dakika sürecek yolculuk sonrası Alicante’ye gidiyoruz. Şehir turu kapsamında; Santa Barbara Kalesi, Barok tarzdaki Belediye Binası, Santa Maria Kilisesi’ni görülüp gezilecek yerler arasındadır. Tur sonrası Granada’ya doğru yola çıkıyoruz. Toplamda 350 Km ve 3 saat 30 dakika sürecek yolculuk sonrası Granada’ya/otelimize gidiyoruz. Odalarımıza yerleşip bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Granada’da geçiriyoruz.

5.GÜN(24 EKİM 2018 ÇARŞAMBA):                         GRANADA-ALİCANTE-SEVİLLA

Erken kalkıp otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp şehir turumuza başlıyoruz. Emevi Sultanlığının Başkenti olan Granada İspanya’nın Endülüs Eyaleti’nde bulunan ve Endülüs Emevileri’nden kalan gotik yapılarıyla ünlü bir şehir konumundadır. Yürüyerek yapacağımız şehir turumuzun ardından ünlü El Hambra Sarayı’nı ziyaret ediyoruz. 2.5 saat süren bu saray gezisinde Endülüs Emevi Devletinin yönetim ve ikamet binaları, kışlalar, surlar, selamlık ve harem bölümleri, yazlık saray, gül bahçeleri ve havuzlar görülüp gezilecek yerler arasındadır. Tur sonrası hareket edip Sevilla’ya doğru hareket ediyoruz. Toplamda 125 Km ve 1,30 saatlik yolculuk sonrası Sevilla’ya gidiyoruz. Sevilla şehir turu kapsamında; Ortaçağ Manastırları ve Kiliseleri ile ünlü kentin sembolü olan Altın Kule, İspanya’nın en eski 2. Boğa Güreşi Arenası, Guadalquivir Nehri, 1992 Expo Fuar Merkezi, Amerika ve İspanya Meydanı, Alkazar Bahçeleri, Çan Kulesi, Yahudi Mahallesi, büyük kaşif Kristof Kolomb’un mezarının bulunduğu Sevilla Kathedrali ile Krallık Sarayı Alcazar görüp gezilecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize gidip bir süre dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Sevilla’da geçiriyoruz.

6.GÜN(25 EKİM 2018 PERŞEMBE):                             SEVİLLA-CORDOBA-MADRİD                                 

Erken kalkıp otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ve Sevilla’dan ayrılıp Cordoba’ya doğru yola çıkıyoruz. Toplamda 1 saat 30 dakika süreli yolculuk sonrası Cordoba’ya gidiyoruz. Şehir turu kapsamında; UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinden yer alan; Endülüsler’den kalan, orijinal hali ile 1013 sütunlu ve otuz iki bin kişilik Endülüs’ün en büyük camiisi Mezquita/Cordoba Camii’sini ziyaret ediyoruz. Bu yapı XIV. yy’da Endülüs Emevileri’nin yaşadığı, medeniyet, huzur ve hoşgörüyü göstermektedir. Kraliçe İsabel’in İspanya’yı yeniden fethinin ardından yaşadıkları topraklardan çıkartılan ve İspanya’dan kovulan Yahudiler’in Mahallesi de görüp, gezilecek  yerler arasındadır. Yapılan etkinlikler sonrası hareket edip toplamda 395 Km ve 4 saat süreli yolculuk sonrası Madrid’e/otelimize gidiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Madrid’te geçiriyoruz.

7.GÜN(21 EKİM 2018 PAZAR):                                   MADRİD-TOLEDO-MADRİD

Erken kalkıp otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası Madrid Şehir turumuza başlıyoruz. Yapacağımız şehir tur kapsamında, şehrin en önemli yerlerinden;  Mayor Meydanı, Puerto Del Sol, Cibeles ve Neptunos Alanları, Alcalas Girişi, Retrio Parkı, boğa güreşlerinin yapıldığı Plaza Ventas ve Atocha Tren Garı, Santiago Bernabeu Stadı, Gran Via ve Don Kişot Parkı, Kraliyet Sarayı yer almaktadır. Şehir turu ve serbest zaman sonrası Toledo iççin hareket ediyoruz. Toplamda 75 Km ve 1 saat süreli yolculuk sonrası Toledo’ya gidiyoruz. 1987’den beri UNESCO’nun tüm şehri açık hava müzesi olarak kabul ettiği dünyanın tek şehridir. Müslümanlığın, Museviliğin ve Hristiyanlığın bir arada yaşadığı kültür merkezi Toledo’da görülecek yerler arasında; İspanya’nın en büyük 3 katedralinden biri Toledo Katedrali, XI. yy’dan kalma Sinagog ve San Martin Köprüsü yer almaktadır. Toledo’da geçireceğimiz keyifli zamanların ardından Madrid’e hareket ediyoruz. 1 saat süreli yolculuk sonrası otelimize gidip bir süre dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Madrid’te geçiriyoruz.

8.GÜN(27 EKİM 2018 CUMARTESİ):                          MADRİD-ISTANBUL-ANKARA

Geç kalkıp otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Rehberimizin belirleyeceği hareket saatinde kadar şehirde yapılacak çevre gezileri ve alış veriş zamanı sonrası rehberimizin belirlediği zamanda toplanıp saat: 14.30’da Madrid Havalimanı’na gidiyoruz. THY’nin TK 1860 sefer sayılı uçağı ile saat: 18:15’de İstanbul için havalanıyoruz. Keyifli bir yolculuk ve uçuş sonrası saat: 23:30’da Atatürk Havalimanı’na iniyoruz. Pasaport, gümrük işlemleri ve Free Shop’ta yapacağımız alış veriş sonrası THY’nin TK 1856 sefer sayılı uçuşu ile saat: 02.20’de Ankara için havalanıp 1 saat 10 dakika süreli uçuş sonrası Esenboğa Havaalanı’na iniyoruz. Bagaj ve Free Shop alış verişi sonrası bizi bekleyen transfer aracımıza binip ara duraklarda inecek katılımcılarımızı bıraktıktan sonra Çiğdemim Derneği’ne gelip etkinliğimizi bitiriyoruz. Bir başka Kafka Tur-Çiğdemim etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

 

GEZİ ÜCRETİ1070 EURO Üyelere 1065 EURO

 GEZİ ÜCRETİNİ İÇEREN HİZMETLER:

 • THY’nin tarifeli seferi ile Ankara-İstanbul-Barcelona, Madrid-İstanbul-Ankara ekonomi sınıf gidiş-dönüş uçak bileti,
 • Çiğdemim-Havaalanı transferi(2),
 • Barcelona’da 2 gece **** 4 Barcelona Hotel v.b otelde, oda kahvaltı konaklama,
 • Valencia’da 1 gece **** Sercotel Sorolla Palace v.b otelde oda kahvaltı konaklama,
 • Granada’da 1 gece **** Granada Palace v.b otelde oda kahvaltı konaklama,
 • Sevilla’da 1 gece **** TRH la Motilla v.b otelde oda kahvaltı konaklama,
 • Madrid’de 2 gece *****Courtyard by Marriott Madrid Princesa v.b otelde oda+kahvaltı konaklama,
 • Özel otobüs ile programda belirtilen şehirlerarası ve havaalanı otel transferleri,
 • Programda belirtilen Barcelona, Valensiya, Alicante, Granada, Sevilla, Cordoba, Granada, Madrid panaromik şehir tanıtım turları,
 • Girona-Figueras-Salvador Dali ve La Roca alışveriş turu, El Hambra turu, Cordoba Camii turu, Toledo turu,
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,
 • Havalimanı vergileri ve uçuş sigortası bedeli,
 • Özel seyahat sağlık sigortası ve seyahat güvence paketi poliçesi.
 • Otellerde ve restoranlarda alınacak 7 Akşam yemeği.

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Tüm öğle yemekleri, Kişisel harcamalar, Akşam yemeklerinde tüm içecek ve menü dışında alınacak yiyecekler, Bordo pasaport için vize ücreti ve servis bedeli. 120 Euro, 15.00 TL olan Yurt Dışı Çıkış Konut Fonu

http://www.cigdemim.org.tr/wp-content/uploads/2018/07/ispanya-gezisi-250x180.jpghttp://www.cigdemim.org.tr/wp-content/uploads/2018/07/ispanya-gezisi-119x69.jpgFatih Fethi AKSOYBiten EtkinlikGeziGezi EtkinlikleriİSPANYA-ENDÜLÜS TURU MADRİD-TOLEDO-CORDOBA-SEVİLLA-GRANADA-ALİCANTE-VALENCİA-BARCELONA     20-27 EKİM 2018. 7 GECE, 8 GÜN    .      7  A K Ş A M   Y E M E Ğ İ   D A H İ L  Ankara, Istanbul, Barcelona, Figores, Girona, Valancia, Outlet/Roca Alış veriş turu, Alicente, Sevilla, Cordoba, Toledo, Madrid gezisi, Istanbul, Ankara.  1.GÜN(20 EKİM 2018 CUMARTESİ):                     ANKARA-ISTANBUL-BARCELONA Saat: 01.45’te...Bağımsız, Tarafsız, Gönüllü