728x90reklamalani

İSPANYA-ENDÜLÜS TURU

MADRİD-TOLEDO-CORDOBA-SEVİLLA-GRANADA-ALİCANTE-VALENCİA-BARCELONA

    20-27 EKİM 2018. 7 GECE, 8 GÜN    .     

7  A K Ş A M   Y E M E Ğ İ   D A H İ L

 

Ankara, Istanbul, Madrid, Toledo, Cordoba, Sevilla, Alicente, Valancia, Barcelona, Figueras, Girona, Outlet/Roca Alış veriş turu, Istanbul, Ankara.

 

1.GÜN(20 EKİM 2018 CUMARTESİ):                          ANKARA-ISTANBUL-MADRİD

Saat: 01.45’te Derneğimiz önünde buluşup Transfer aracımıza binerek hareket ediyoruz. Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra kısa süreli yolculuk sonrası Esenboğa Havalimanı’na gidiyoruz. İçhatlar Terminalinden bilet-check-in ve bagaj işlemlerimizi yaptıktan sonra THY’nin TK 2105 sefer sayılı uçağı ile saat: 04.00’de Istanbul için havalanıyoruz. 1 saat, 10 Dakika süreli uçuş sonrası Atatürk Havalimanı’na iniyoruz. Dışhatlar Terminali’nde geçip bilet-check-in, pasaport ve gümrük işlemleri sonrası THY’nin TK 1857 sefer sayılı uçağı ile saat: 07.15’te  Madrid için havalanıyoruz. Yerel saat ile saat: 10.40’ta Madrid Havaalanı’na iniyoruz. Bagaj alımı sonrası bizi bekleyen tur aracımıza binip şehir merkezine gidiyoruz. Madrid şehir turu kapsamında şehrin en önemli yerlerinden; Mayor Meydanı, Puerto Del Sol, Cibeles/Sibele ve Neptunos Alanları, Alcalas Girişi, Retrio Parkı, boğa güreşlerinin yapıldığı Plaza Ventas, Atocha Tren Garı, Santiago Bernabeu Stadı, Gran Via ve Don Kişot Parkı ve Kraliyet Sarayı görüp gezeceğimiz yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Dinlenme sonrası akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Madrid’te geçiriyoruz.

2.GÜN(21 EKİM 2018 PAZAR):                                   MADRİD-TOLEDO-MADRİD

Erken kalkıp otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası Toledo için hareket ediyoruz. Toplamda 75 Km ve 1 saat süreli yolculuk sonrası Toledo’ya gidiyoruz. 1987’den beri UNESCO’nun tüm şehri açık hava müzesi olarak kabul ettiği dünyanın tek şehridir. Müslümanlığın, Museviliğin ve Hristiyanlığın bir arada yaşadığı kültür merkezi Toledo’da görülecek yerler arasında; İspanya’nın en büyük 3 katedralinden biri Toledo Katedrali, XI. yy’dan kalma Sinagog ve San Martin Köprüsü yer almaktadır. Toledo’da geçireceğimiz keyifli zamanların ardından Madrid’e hareket ediyoruz. 1 saat süreli yolculuk sonrası otelimize gidip bir süre dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Madrid’te geçiriyoruz.

3.GÜN(22 EKİM 2018 PAZARTESİ):                           MADRİD-CORDOBA-SEVİLLA

Erken kalkıp otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ve Madrid’ten ayrılıp Cordoba için hareket ediyoruz. Toplamda 395 Km ve 4 saat süreli yolculuk sonrası Cordoba’ya gidiyoruz. Şehir turu kapsamında; UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinden yer alan; Endülüsler’den kalan, orijinal hali ile 1013 sütunlu ve otuz iki bin kişilik Endülüs’ün en büyük camiisi Mezquita/Cordoba Camii’sini ziyaret ediyoruz. Bu yapı XIV. yy’da Endülüs Emevileri’nin yaşadığı, medeniyet, huzur ve hoşgörüyü göstermektedir. Kraliçe İsabel’in İspanya’yı yeniden fethinin ardından yaşadıkları topraklardan çıkartılan ve İspanya’dan kovulan Yahudiler’in mahallesi de görüp, gezilecek  yerler

Arasındadır. Yapılan etkinlikler sonrası Sevilla’a ya hareket ediyoruz. Toplamda 1 saat 30 dakika

 

 

süreli yolculuk sonrası Sevilla’ya/Otelimize gidiyoruz. Bir süre odalarımızda dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Sevilla’da geçiriyoruz.

4.GÜN(23 EKİM 2018 SALI):                                             SEVİLLA-GRANADA

Erken kalkıp otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp turumuza başlıyoruz. Sevilla şehir turu kapsamında; Ortaçağ Manastırları ve Kiliseleri ile ünlü kentin sembolü olan Altın Kule, İspanya’nın en eski 2. Boğa Güreşi Arenası, Guadalquivir Nehri, 1992 Expo Fuar Merkezi, Amerika ve İspanya Meydanı, Alkazar Bahçeleri, Çan Kulesi, Yahudi Mahallesi, büyük kaşif Kristof Kolomb’un mezarının bulunduğu Sevilla Kathedrali ile Krallık Sarayı Alcazar görüp gezilecek yerler arasındadır. Tur sonrası Granada ve El Hambra Turu için Emevi Sultanlığının Başkenti olan Granada’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 125 Km ve 1,30 saatlik yolculuk sonrası  Granada’ya gidiyoruz. Granada İspanya’nın Endülüs Eyaleti’nde bulunan ve Endülüs Emevileri’nden kalan gotik yapılarıyla ünlü bir şehir konumundadır. Yürüyerek yapacağımız şehir turumuzun ardından ünlü El Hambra Sarayı’nı ziyaret ediyoruz. 2.5 saat süren bu saray gezisinde Endülüs Emevi Devletinin yönetim ve ikamet binaları, kışlalar, surlar, selamlık ve harem bölümleri, yazlık saray, gül bahçeleri ve havuzlar görülüp gezilecek yerler arasındadır. Tur sonrası hareket edip otelimize gidiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Granada’da geçiriyoruz.

5.GÜN(24 EKİM 2018 ÇARŞAMBA):                       GRANADA-ALİCANTE-VALENCİA

Erken kalkıp otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ve Granada’dan ayrılıp Alicante’ye doğru yola çıkıyoruz. Toplamda 350 Km ve 3 saat 30 dakika sürecek yolculuk sonrası Alicante’ye gidiyoruz. Şehir turu kapsamında; Santa Barbara Kalesi, Barok tarzdaki Belediye Binası, Santa Maria Kilisesi’ni görülüp gezilecek yerler arasındadır. Tur sonrası Valencia’ya doğru yola çıkıyoruz. Toplamda 195 Km ve 2 saat 30 dakika süreli yolculuk sonrası Valencia’ya gidiyoruz. Şehir turu kapsamında; Valencia şehrinin en önemli meydanı Plaça De Lapos, Ajuntamentapos yer alacak olup; içinde Belediye Binası, klasik filmlerin gösterildiği La Filmoteca ve pek çok barın ve restoran bulunmaktadır. Bunun dışında Plaça De La Reina ve Plaça De La Verge şehrin önemli Meydanları arasındadır. Şehirde özellikle Turia Bahçeleri önemli bir yere sahip olup, bu parkın içinde çocuk oyun alanları, tarihi bir çeşme ve spor kompleksleri bulunmaktadır. Yapılacak etkinlikler sonrası otelimize gidiyoruz. Bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Valencia’da geçiriyoruz.

6.GÜN(25 EKİM 2018 PERŞEMBE):                                   VALENCİA-BARCELONA

Erken kalkıp otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ve Valancia’dan ayrılıp Barcelona’ya doğru yola çıkıyoruz. Toplamda 350 Km ve 3 saat 30 dakika süreli yolculuk sonrası Barcelona’ya gidiyoruz. Katolonya Otonom Bölgesi’nin başkenti Barcelona’da otobüs ile yapacağımız panormomik şehir turu kapsamında; Plaza De Catalunya Meydanı, La Rambla Caddesi, Sagra De Familia Kilisesi ve Plaza De Espanya yer almaktadır. Tur sonrası otelimize  gidiyoruz. Bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Barcelona’da geçiriyoruz.

7.GÜN(26 EKİM 2018 CUMA):              BARCELONA-GİRONA-FiGUERAS-BARCELONA

Erken kalkıp otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası günlük turumuz için hareket ediyoruz.  Ülkemizde Deli DALİ olarak tanınan dünyanın sayılı Sürrealist ressamlarından biri olan SALVADOR DALİ’nin aynı zamanda doğduğu kasaba olan Figueras şehrindeki en fazla ve en seçkin eserlerinin sergilendiği DALİ Tiyatro Müzesi’ni görüp gezdikten sonra Girona’ya gidiyoruz. Catalonia Otonom Bölgesinin 2. büyük şehri olan Girona’da ünlü Mimar Eiffel’in inşaa ettiği Demir Köprü’yü görüp geziyoruz. Katalan Musevi Cemaatinin 600 yıldan fazla yaşadığı ünlü Girona şehri daracık sokakları ile bizi geçmişte Musevi Cemaatinin yaşamından kesitler sunmakta

olup ayrıca ünlü Jewish Meydanı El Call ve antik Arap–Osmanlı kültüründen gelen hamam örneği

 

 

görülüp gezilecek yerler arasındadır. Kuzeyin en güzel bu iki şehri, sizi Katalan dünyasının ayrıcalıklarına götüreceğini düşünüyoruz. Girona turu sonrası yapacağımız Roca Alış veriş turu kapsamında;  Mango, Zara, Berska gibi ülkemizde de moda trendini belirleyen markaların ana vatanı Barcelona’daki Outlet Kasabasına kısa süreli yolculuk sonrası varıyoruz. 100’ün üzerinde prestijli markanın bulunduğu Outlet Kasabasında yaklaşık % 70 oranında indirimler oluyor. Bu etkinlik kapsamında; Starbucks’da bir kahvede içebilir, Versace, CK, Hugo Boss, Diesel, Replay, Burberry, Nautica, Tommy Hilfiger ve Ray-Ban gibi markalardan beğendiğiniz ürünleri alabilirsiniz. Tur sonrası Barcelona’ya gidip serbest zaman veriyoruz. Daha sonra hareket edip otelimize gidiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Barcelona’da geçiriyoruz.

8.GÜN(27 EKİM 2018 CUMARTESİ):                      BARCELONA-ISTANBUL-ANKARA

Geç kalkıp otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Rehberimizin belirleyeceği hareket saatinde kadar şehirde geçirilecek serbest zaman sonrası saat: 16.00’da Barcelona Havaalanı’na hareket ediyoruz.   1 saat süreli yolculuk sonrası bilet, check-in ve bagaj teslimi sonrası THY’nin TK 1856 sefer sayılı uçağı ile saat: 19.05’te İstanbul için havalanıyoruz. Yerel saat ile saat: 23.20’de Atatürk Havaalanı’na iniyoruz. Pasaport, gümrük işlemleri ve Free Shop’ta yapacağımız alış veriş sonrası THY’nin TK 2192 sefer sayılı uçuşu ile saat: 02.20’de havalanıp 1 saat 10 dakika süreli uçuş sonrası Ankara Esenboğa Havaalanı’na iniyoruz. Bagaj ve Free Shop alış verişi sonrası bizi bekleyen transfer aracımıza binip ara duraklarda inecek katılımcılarımızı bıraktıktan sonra Çiğdemim Derneği’ne gelip etkinliğimizi bitiriyoruz.

 

GEZİ ÜCRETİ1070 EURO Üyelere 1065 EURO

 

GEZİ ÜCRETİNİ İÇEREN HİZMETLER:

 • THY’nin tarifeli seferi ile Ankara-İstanbul-Madrid, Barcelona-İstanbul-Ankara ekonomi sınıf gidiş-dönüş uçak bileti,
 • Çiğdemim-Havaalanı transferi(2),
 • Madrid’de 2 gece FLORIDA NORTE vb otelde oda kahvaltı konaklama,
 • Sevilla’da 1 gece HOTEL CATALONIA SANTA JUSTA vb otelde konaklama + kahvaltı,
 • Granada’da 1 gece HOTEL ALIXARES vb otelde oda kahvaltı konaklama,
 • Valencia’da 1 gece 4 * BEATRIZ REY DON JAIME vb otelde oda kahvaltı konaklama,
 • Barcelona’da 2 gece PORTA FIRA vb otelde konaklama+kahvaltı,
 • Özel otobüs ile programda belirtilen şehirlerarası ve havaalanı otel transferleri,
 • Programda belirtilen Madrid, Granada, Cordoba, Sevilla, Alicante, Valencia ve Barcelona’da, panoromik şehir tanıtım turları,
 • Girona-Figueras-Salvador Dali ve La Roca alışveriş turu, El Hambra turu, Cordoba Camii turu, Toledo turu
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,
 • Havalimanı vergileri ve uçuş sigortası bedeli,
 • Özel seyahat sağlık sigortası ve güvence paketi poliçesi,
 • Otellerde alınacak 7 Akşam yemeği.

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Tüm öğle yemekleri,
 • Kişisel harcamalar,
 • Akşam yemeklerinde tüm içecek ve menü dışında alıancak yiyecekler,
 • Bordo pasaport için vize ücreti ve servis bedeli. 120 Euro
 • 00 TL olan Yurt Dışı Çıkış Konut Fonu
http://www.cigdemim.org.tr/wp-content/uploads/2018/07/ispanya-gezisi-250x180.jpghttp://www.cigdemim.org.tr/wp-content/uploads/2018/07/ispanya-gezisi-119x69.jpgFatih Fethi AKSOYGeziGezi EtkinlikleriManşet HaberlerSürmanşetYaklaşan EtkinliklerİSPANYA-ENDÜLÜS TURU MADRİD-TOLEDO-CORDOBA-SEVİLLA-GRANADA-ALİCANTE-VALENCİA-BARCELONA     20-27 EKİM 2018. 7 GECE, 8 GÜN    .      7  A K Ş A M   Y E M E Ğ İ   D A H İ L   Ankara, Istanbul, Madrid, Toledo, Cordoba, Sevilla, Alicente, Valancia, Barcelona, Figueras, Girona, Outlet/Roca Alış veriş turu, Istanbul, Ankara.   1.GÜN(20 EKİM 2018 CUMARTESİ):                          ANKARA-ISTANBUL-MADRİD Saat: 01.45’te Derneğimiz...Bağımsız, Tarafsız, Gönüllü