Nüfus

Mahallemizin nüfusu 2000 yılı sayımlarına göre 30.000 civarındadır. Son seçimlerde kayıtlı 11650 seçmenimiz vardır.

Muhtarlık

Mahalle Muhtarımız 3 dönemdir görev yapan Vasif Berik’den sonra 29 Mart 2009 seçimleriyle Cemal Akın olmuştur. Cemal Akın’dan sonra Mart-2014 Yerel Seçimlerinde HAsan Hüseyin Aslan yeni muhtar olarak seçilmiş ve halen görev yapmaktadır. Muhtarlık Atrium İş merkezinin otoparkında hizmet vermektedir.

Tel : 0312 287 73 78

Coğrafi Konum ve Ulaşım

Mahallemiz Ankara’nın Güneyinde, Konya Yolu üzerindedir. Kızılay’a uzaklığı 5 Km. Ulus’a uzaklığı 11 km.dir. Güneyimiz ve Batimiz ODTÜ ormanı ile kaplıdır. Doğu sinirimiz Konya Yolu ile birleşmekte, Kuzeyimizde ise Diş İsleri Bakanlığı’na ait bir telsiz istasyonu bulunmaktadır. Bu sınırlar çerçevesinde mahallemizin genişleme olanağı bulunmamaktadır. Kızılay Güvenpark ‘dan dan kalkan 134 numaralı Çiğdem Mahallesi otobüsleri mahallemize düzenli olarak gelmektedir, ayrıca Ulus Atatürk Spor Salonu karsısından kalkan 100.Yıl dolmuşlarının son durağı mahallemizdir. Gene Kızılay Güvenpark’dan kalkan Çiğdem Mahallesi dolmuşları da mahallemize hizmet vermektedir.

Kroki ve Mahalle Planı

Mahalle içindeli Esnafların Adres ve Telefon numaraları Aşağıdaki Listede mevcuttur.

IS YERI KATEGORISIIS YERI ISMIADRESITEL. NO
GEREKLI TELEFONLAR100.YIL TEMIZLIK2879762
GEREKLI TELEFONLAR100.YIL ZABITA2877900
OKULLARAHMET BARINDIRIR I.O.O.2845771
OKULLARANKARA FEN LISESI2850146
GEREKLI TELEFONLARASKI ARIZA2356112
GEREKLI TELEFONLARASTI2241000
OKULLARAYSEABLA KOLEJI2855800
OKULLARDOĞA KOLEJİ ( BILIM KOLEJI)2878820
İBADET YERLERİCAMI2204447
GEREKLI TELEFONLARCANKAYA BELEDIYESI DOSTLUK KRESI2856631
GEREKLI TELEFONLARDUNYA GOK MAVI TAKSI2869875
GEREKLI TELEFONLARELEKTRIK ARIZA2317130
GEREKLI TELEFONLARERDOGAN SAHINOGLU AILE SAGLIGI MERKEZI2871627
SU SERVISLERIERIKLI, KAYNAK SUYU2868148
OKULLARHASAN ALI YUCEL ANADOLU OGRETMEN LISESI2854260
SU SERVISLERIHAYAT KAYNAK SUYU2860908
SU SERVISLERIINCI KAYNAK SUYU2872673
SU SERVISLERIJAVSU2877060
İBADET YERLERİKLISEATRİUM İŞ MERKEZİ2843578
OKULLARMILLI EGEMENLIK I.O.O.2867813
OKULLARNEZIH SAYAN ANAOKULU2861120
OKULLARNIMET-DR.ERDOGAN METO OTISTIK COCUKLAR EGITIM MERKEZI2203346
OKULLAROASIS ULUSLARARASI OKULU2857524
GEREKLI TELEFONLARPOLIS 100.YIL2862072
SU SERVISLERISUDE2203081
GEREKLI TELEFONLARZIRAAT BANKASI 100.YIL SUBESI2846665
MARKETMAKRO MARKET27. CD. 10/A2855459
MUHTELIFINTERLAND, INTERN. CAFE29 CAD. 12/1182851563
RESTORAN VE PASTANELERPIZZA&PAN368.SOKAK 18/A2860383
MUHTELIFEVDE SINEMA KEYFI370. SOK. 12865322
GUZELLIK SALONU VE KUAFORLERAYLA GUZELLIK SALONU371. SOK.5/A2848063
EMLAKCILAROZAN EMLAK371. SOK. 112878906
MUHTELIFTEMEL BILGISAYAR1553. SOK. 13/A2874477
MARKETAKINLAR MARKET1553.SOKAK2854882
MUHTELIFANKARA CICEKCILIK1553.SOKAK NO:132869487
GUZELLIK SALONU VE KUAFORLERD&G GUZELLIK&BAKIM1553.SOKAK NO:212877096
GEREKLI TELEFONLARCIGDEMIM DERNEGI53066095832852047
GEREKLI TELEFONLARMUHTAR CEMAL AKIN54223300572877378
RESTORAN VE PASTANELERYETER ANNEATRIUM IS MEKEZI 172854979
MUHTELIFABAKUS KIRTASIYEATRIUM IS MERKEZI2842586
MUHTELIFTOPCUOGLU ETATRIUM IS MERKEZI2857737
RESTORAN VE PASTANELERUNAL EKMEK-UNLU MAMULLERATRIUM IS MERKEZI2844747
EMLAKCILARHARIKA EMLAK&DEKR.ATRIUM IS MERKEZI 12847817
GUZELLIK SALONU VE KUAFORLERCIGDEM GUZELLIK SLN.ATRIUM IS MERKEZI 22852826
RESTORAN VE PASTANELERHULYAM KEBAP&PIDEATRIUM IS MERKEZI 42855820
GUZELLIK SALONU VE KUAFORLERFATIH BAYAN KUAFORUATRIUM IS MERKEZI 52855952
MUHTELIFKAHVEHANEATRIUM IS MERKEZI 53847575
MUHTELIFCAGDAS PARFUMERIATRIUM IS MERKEZI 72201410
EMLAKCILARTURYAP EMLAKATRIUM IS MERKEZI 72869972
MUHTELIFSPORT HOUSEATRIUM IS MERKEZI 82860579
MUHTELIFFUNDA GIYIMATRIUM IS MERKEZI 92860934
MUHTELIFSOGUKPINAR HALI-MOB.ATRIUM IS MERKEZI 102879632
GUZELLIK SALONU VE KUAFORLERKARDESLER ERKEK KUAFORATRIUM IS MERKEZI 112847600
MUHTELIFPENGUEN OYUNCAK KIRTASIYEATRIUM IS MERKEZI 122850532
MUHTELIFDIS HEKIMIATRIUM IS MERKEZI 152858980
MUHTELIFDOGAN ELEKTRIKATRIUM IS MERKEZI 162866537
GUZELLIK SALONU VE KUAFORLERGOLDEN HAIR KUAFORATRIUM IS MERKEZI 182842493
MUHTELIFARAS KUYUMCULUKATRIUM IS MERKEZI 192844421
GUZELLIK SALONU VE KUAFORLEREDA GUZELLIK SLN.ATRIUM IS MERKEZI 212871907
EMLAKCILARGULCE EMLAKATRIUM IS MERKEZI 232200073
MUHTELIFKARMEN KURUYEMISATRIUM IS MERKEZI 252842187
MUHTELIFGREEN HOME COLLEC.ATRIUM IS MERKEZI 272858977
RESTORAN VE PASTANELERHANIMELIATRIUM IS MERKEZI 272861080
RESTORAN VE PASTANELERMESHUR ADIYAMAN CIG KOFTECISIATRIUM IS MERKEZI 272861080
MUHTELIFOLIVA, DOGAL BESINLERATRIUM IS MERKEZI 272841724
MUHTELIFDEREN TUHAFIYEATRIUM IS MERKEZI 282842443
EMLAKCILARSAHIN EMLAKATRIUM IS MERKEZI 292853568
GUZELLIK SALONU VE KUAFORLERDEGISIM GUZELLIK SLN.ATRIUM IS MERKEZI 312877922
MUHTELIFCENTAURA VETERINERATRIUM IS MERKEZI 322202413
GUZELLIK SALONU VE KUAFORLERCIGDEM ERKEK KUAFORUATRIUM IS MERKEZI 322864753
MUHTELIFOZDEMIR ELEKTRONIKATRIUM IS MERKEZI 322843762
EMLAKCILARZIRVE EMLAKATRIUM IS MERKEZI 332863112
MUHTELIFERMAN ELEKRIKATRIUM IS MERKEZI 342877374
MUHTELIFAKIN KURU TEMIZLEMEATRIUM IS MERKEZI 352840135
EMLAKCILARYILDIZ EMLAKATRIUM IS MERKEZI 362872999
ECZANELERECESU ECZANESIATRIUM IS MERKEZI 392860385
ECZANELERYENI GOKKUSAGI ECZ.ATRIUM IS MERKEZI 402858203
GUZELLIK SALONU VE KUAFORLERSTUDYO EATRIUM IS MERKEZI 412840388
RESTORAN VE PASTANELERSISMANIN YERIATRIUM IS MERKEZI 422869525
MUHTELIFESPRESSO KURUYEMISATRIUM IS MERKEZI 432840389
MARKETMAKRO MARKETATRIUM IS MERKEZI 462840700
MUHTELIFKOCH OTO YIKAMAATRIUM IS MERKEZI 472875227
ATM'LERFINANSBANKATRIUM IS MERKEZI ONU
ATM'LERGARANTI BANKASIATRIUM IS MERKEZI ONU VE HARDEM SITESI
ERKEK KUAFÖRÜKARDEŞLER ERKEK KUAFÖRÜATRİUM İŞ MERKEZİ 112847600
SU SERVİSLERİAYDER SUAYŞE ABLA KOLEJİ ARKASI2200919
GUZELLIK SALONU VE KUAFORLERTUANA KUAFOREBRU 2, F BL. 2/B2855310
MUHTELIFPARKE ROZE&DVDFEN LISESI YOLU .2866908
COCUK KLUBU VE YUVABALARISI YUVA&ETUDGOKKS.MV.BL. 14/382841394
GUZELLIK SALONU VE KUAFORLERKADIN DUNYASI KUAFORGOKKUSAGI SARI BL.112863540
GUZELLIK SALONU VE KUAFORLERCLUB SEA GUZELL. SLNGOKKUSAGI SITESI 11/382200941
COCUK KLUBU VE YUVABILGE, YUVA&BAKIME.GOKS.SARI BL. 9/372843900
COCUK KLUBU VE YUVANAZLI COCUK KLUBUGOKS.SARI BL. 11/D2869607
GUZELLIK SALONU VE KUAFORLERA'DAN Z'YE KUAFORHARDEM APT. 3B/292878383
ATM'LERIS BANKASIMAVIKENT SITESI ONU (ATRIUM IS MERKEZI KARSISI)
ATM'LERHALK BANKASISEGMEN IS MERKEZI
ATM'LERVAKIFBANKSEGMEN IS MERKEZI
MUHTELIFALPIN INTERNET CAFESEGMEN IS MERKEZI 32873414
RESTORAN VE KAFELERCIGDEM KEBAPSEGMEN IS MERKEZI 92854799
ERKEK KUAFÖRÜBY BARBERSEGMEN IS MERKEZI 1005539221972
MUHTELIFDAMLA MARKETSEGMEN IS MERKEZI 112876205
MUHTELIFTURKAY TIC. ELEKTRONIKSEGMEN IS MERKEZI 122860703
ECZANELERCIGDEMKENT ECZAN.SEGMEN IS MERKEZI 132842729
GUZELLIK SALONU VE KUAFORLERPRESTIJ BAYAN KUAFORUSEGMEN IS MERKEZI 142858272
GUZELLIK SALONU VE KUAFORLERDENIZ GUZELLIK SLN.SEGMEN IS MERKEZI 152879067
RESTORAN VE PASTANELERPASTAM MANTI&CAFESEGMEN IS MERKEZI 162863036
EMLAKCILARYATIRIM EMLAKSEGMEN IS MERKEZI 162871099
MUHTELIFCAGDAS BAYAN TERZISEGMEN IS MERKEZI 182865490
MUHTELIFGEZEGEN ASANSORSEGMEN IS MERKEZI 192862694
RESTORAN VE PASTANELERDOSTLAR MANTISEGMEN IS MERKEZI 222801965
ATM'LERAKBANKSEGMEN IS MERKEZI ONU
ATM'LERZIRAAT BANKASISEGMEN IS MERKEZI ONU
SANATSAL MEKANLARÖzyıldız Ebru Atolye ve Galerisi1550 Sokak.Ata Apt.No.19/30532 2179282
OKULLARÖzel Armonim Öğrenci Etüt Eğitim MerkeziGökkuşağı Sarı Blok2842204
RESTORAN VE KAFELERCAFE CROCUSAtrium iş Merkezi 2845666
KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIM EVİNAR KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIM EVİODTÜ KONUTLARI 1588.SK. NO:252865131
TUHAFİYEBEBİŞ YÜN TUHAFİYEAtrium İş Merkezi Bo:132850638