EDEBİYAT TOPLULUĞU

Dernek bünyesinde, edebi sohbetler yapmak isteyen edebiyat severler için kültürel bir ortam yaratmak, şiir ve edebiyat dünyasını tanıtmak ayrıca oluşturulan kültürel ortamda mahalle sakinlerinin bir araya gelmesini sağlayarak Dernek-Üye ve komşuluk ilişkilerini güçlendirmek.

TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROSU

Çiğdemim Türk Sanat Müziği Topluluğu;  Dernek üyeleri, aileleri ve mahalle sakinlerine Türk Sanat Müziğini sevdirmek, tanıtmak ve bu müziği yaparken mahalle sakinleri arasındaki kaynaşmayı sağlamak amacıyla 2002 yılında kurulmuştur.

İki yıl Şef Münevver Güner yönetiminde çalışmalarını sürdüren koromuz 2006 yılından itibaren Yavuz Ahmet Demirden yönetiminde çalışmalarını sürdürmüş ve yaklaşık 15 konser düzenlemiştir. Kasım 2011 tarihinde ani bir kalp krizi sonucu aramızdan ayrılan şefimiz Yavuz Ahmet Demirden’in adını yaşatmak amacıyla koromuzun adı “Çiğdemim Yavuz Ahmet Demirden TSM Korosu” olarak değiştirilmiş ve ses eğitmenimiz Aziz Çağatay yönetiminde çalışmalara devam etmektedir. Oldukça beğeni toplayan konserler gerçekleştiren koromuz sizlerin katılım ve desteğini bekliyor.

GEZİ TOPLULUĞU

Komşularımızın tanışıp, kaynaşmalarına aracı olmak, birlikte vakit geçirmelerini sağlamak ve ülkemizin tarihi, kültürel ve doğal zenginliklerinin tanıtılmasına katkıda bulunmak amacıyla çeşitli bölgelere geziler düzenliyoruz. Bu çerçevede 2013 yılı içerisinde 803 komşumuzun katılımıyla 19 gezi düzenledik. 2014 yılında gezilere devam ediyoruz.

FOTOĞRAF TOPLULUĞU

İş veya özel yaşamınızda daha iyi fotoğraflar çekmek, İlk fotoğraf projenizi yaparak yeteneklerinizi keşfetmek, Fotoğraflarınızla sergi ve albümlerde yer almak, Fotoğraf gezileriyle yeni yerleri ve farklı kültürleri tanımak, İş stresinden sıyrılmak, yeni arkadaşlar edinerek hobinizle mutlu olmak istiyorsanız, Profesyonel bir fotoğrafçı olmayı hedefliyorsanız sizi Derneğimiz Fotoğraf Topluluğuna bekliyoruz.