Çiğdem Eğitim, Çevre ve Dayanışma Derneği kısaca ÇİĞDEMİM Derneği her şeyi devletten beklemek yerine işlerin bir ucundan da tutulması gerektiğine inanan 14 kişi tarafından 1996 yılında o zamanın muhtarının çevresinde örgütlenmiş ve sonra Dernekleşmiştir. İlk zamanlarda Muhtarla birlikte Mahallenin sorunlarının çözülmesi için çalışmış ve yeteri kadar güçlendikten sonra etkinlikleri ve çalışmalarını artırmıştır. Üye sayımız son beş yılda 353’den 620’ye çıkmıştır.

    BAĞIMSIZ-TARAFSIZ VE GÖNÜLLÜ bir harekettir.

Temel amacı semt sakinlerinin yaşam kalitesini artırmak, giderek unutulmaya yüz tutan komşuluk ilişkilerini güçlendirmek olan Derneğimiz bu doğrultuda çok geniş bir yelpazede çalışmalar yürütmektedir. Yapılan her etkinlik ve çalışmada insanların birbirleriyle tanışmalarına ve kaynaşmalarına böylece komşuluk ilişkilerini geliştirmeye özen gösteriyoruz.

Mahalle sakinleriyle birlikte yaptığımız çalışmalarda bir toplumsal sorumluluk bilinci geliştirmeye özen gösteriyoruz. Biz inanıyoruz ki en dar kapsamda oturduğu semte sahip çıkan onun sorunlarıyla ilgilenen kişiler ülkenin sorunlarına da sahip çıkar ve gerektiğinde sorumluluk alır.