DOLAR 31,0163
EURO 33,7642
ALTIN 2025,178
BIST 9382,16
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara °C

Mahallemiz

Mahallemizdeki İş Yerleri ve Kurumlar

Nüfus

Mahallemizin nüfusu Şubat-2022’de açıklanan rakamlara göre 6216 erkek, 6898 kadın olmak üzere 13.114’dür .

Muhtarlık

Mahalle Muhtarımız 3 dönemdir görev yapan Vasif Berik’den sonra 29 Mart 2009 seçimleriyle Cemal Akın olmuştur. Cemal Akın’dan sonra Mart-2014 Yerel Seçimlerinde Hasan Hüseyin Aslan yeni muhtar olarak seçilmiş ve halen görev yapmaktadır. Muhtarlık Atrium İş merkezinin otoparkında hizmet vermektedir.

Tel : 0312 287 73 78

Coğrafi Konum ve Ulaşım

Mahallemiz Ankara’nın Güneyinde, Konya Yolu üzerindedir. Kızılay’a uzaklığı 5 Km. Ulus’a uzaklığı 11 km.dir. Güneyimiz ve Batimiz ODTÜ ormanı ile kaplıdır. Doğu sinirimiz Konya Yolu ile birleşmekte, Kuzeyimizde ise Diş İsleri Bakanlığı’na ait bir telsiz istasyonu bulunmaktadır. Bu sınırlar çerçevesinde mahallemizin genişleme olanağı bulunmamaktadır. Kızılay Çayyolu metrosundan Söğütözü istasyonunda inerek 134 numaralı Çiğdem Mahallesi ring otobüsleri ile mahalleye ulaşılabilmektedir. Ayrıca Ulus Atatürk Spor Salonu karşısından kalkan 100.Yıl dolmuşlarının son durağı mahallemizdir. Gene Kızılay Güvenpark’dan kalkan Çiğdem Mahallesi dolmuşları da mahallemize hizmet vermektedir.

Google maps ile mahallemiz

Mahallemizdeki esnafların adres ve telefon numaraları aşağıdaki listede mevcuttur.

Sevgili Komşularımız,
Israrla takip ettiğimiz ulaşım sorunumuzla ilgili bugün önemli bir aşama kaydettik.
EGO Genel Müdür Yardımcısı Zafer bey ve Otobüs Daire Başkanı Yahya bey ile görüşmelerimiz sonucunda aşağıdaki konularda mutabık kaldık.

1. Çiğdem Mahallesi-Konya Yolu-Eskişehir Yolu-Bakanlıklar-Kızılay-Sıhhiye-Opera-İtfaiye Meydanı güzergahında 133 numaralı yeni bir hat tahsis ediliyor. Şimdilik sabah 2 akşam 2 sefer konulacak ve kullanım durumuna göre sayı artabilecek.
2. Sefer saatleriyle ilgili olarak aşağıdaki anketi doldurmanızı istiyoruz. Oradan gelen isteklere göre saatleri bildireceğiz. Lütfen bu güzergahı kullanabilecek olanlar, kullanacabilekleri saatleri yazsınlar.
3. Metro bağlantılı aktarmalardan ücret alınmaması konusunda UKOME’ye teklifte bulunuyorlar ve seçimlerden sonra aktarma ücretini sıfırlayacaklar.
4. 132 ve 134 numaralı hatları birleştirerek 15.00-18.00 arasında çalışan 136 numaralı hattın 100.yıla uğramaması konusunda araştırma yapıp çözüm üretmeye çalışacaklar.

Son derece verimli geçen görüşmelerimiz sonucunda Mahallemiz adına önemli kazanım sağladığımızı düşünüyoruz. Emek veren herkese teşekkürler.
Görüşmeye Yönetim Kurulu Başkanımız Fatih Fethi Aksoy ve Yönetim Kurulu üyelerimizden Hasan H.Aslan,  Özlem Ergon Cerit ve Nevra Alkım katılmışlardır.

Anket doldurmak için bağlantıya tıklayınız:

https://forms.gle/qa7dEbnG3S1DYjdx9