DOLAR 31,0016
EURO 33,7181
ALTIN 2022,158
BIST 9360,92
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara °C

“ÇANKAYALIM, Mahalle/Semt Dernekleri Birlikteliği” projemizin ön başvurusu kabul edildi.

“ÇANKAYALIM, Mahalle/Semt Dernekleri Birlikteliği” projemizin ön başvurusu kabul edildi.
REKLAM ALANI
15.07.2020
2.140
A+
A-

Eylül ayında başvurusunu yaptığımız, (Bahçelievler Derneğinin de proje ortağımız olduğu) , ocak ayında sonuçları açıklanması gereken ancak salgın nedeniyle açıklanmayan, Sivil Toplum Destek Programı Üçüncü Dönem Teklif Çağrısı (CCSP3) sonuçları nihayet açıklandı ve ön başvuru aşamasını geçtik.
Şimdi tam proje başvurusu yapmamız istendi.
Mahalli ölçekte çalışan STK’ların sürdürülebilirlik, politika üretme ve karar alma süreçlerinde kamuoyu oluşturabilen, temsil ettikleri kent sakinlerinin sesini başta yerel yönetimler olmak üzere kamu sektörüne taşıyabilen etkili aktörler olmaları için güçlendirilmesi amacını taşıyan “ÇANKAYALIM, Mahalle/Semt Dernekleri Birlikteliği” projemizin tam başvuru aşamasını da geçmesini umut ediyoruz.
En kısa zamanda hazırlık sürecinde tekrar bir araya geleceğiz. Emek veren tüm arkadaşlara teşekkürler.

REKLAM ALANI

Sevgili Komşularımız,
Israrla takip ettiğimiz ulaşım sorunumuzla ilgili bugün önemli bir aşama kaydettik.
EGO Genel Müdür Yardımcısı Zafer bey ve Otobüs Daire Başkanı Yahya bey ile görüşmelerimiz sonucunda aşağıdaki konularda mutabık kaldık.

1. Çiğdem Mahallesi-Konya Yolu-Eskişehir Yolu-Bakanlıklar-Kızılay-Sıhhiye-Opera-İtfaiye Meydanı güzergahında 133 numaralı yeni bir hat tahsis ediliyor. Şimdilik sabah 2 akşam 2 sefer konulacak ve kullanım durumuna göre sayı artabilecek.
2. Sefer saatleriyle ilgili olarak aşağıdaki anketi doldurmanızı istiyoruz. Oradan gelen isteklere göre saatleri bildireceğiz. Lütfen bu güzergahı kullanabilecek olanlar, kullanacabilekleri saatleri yazsınlar.
3. Metro bağlantılı aktarmalardan ücret alınmaması konusunda UKOME’ye teklifte bulunuyorlar ve seçimlerden sonra aktarma ücretini sıfırlayacaklar.
4. 132 ve 134 numaralı hatları birleştirerek 15.00-18.00 arasında çalışan 136 numaralı hattın 100.yıla uğramaması konusunda araştırma yapıp çözüm üretmeye çalışacaklar.

Son derece verimli geçen görüşmelerimiz sonucunda Mahallemiz adına önemli kazanım sağladığımızı düşünüyoruz. Emek veren herkese teşekkürler.
Görüşmeye Yönetim Kurulu Başkanımız Fatih Fethi Aksoy ve Yönetim Kurulu üyelerimizden Hasan H.Aslan,  Özlem Ergon Cerit ve Nevra Alkım katılmışlardır.

Anket doldurmak için bağlantıya tıklayınız:

https://forms.gle/qa7dEbnG3S1DYjdx9